Espargaró si úvodní trénink v Assenu užíval

Aleix Espargaró navázal na své výkony z poslední doby a zajel v tréninku na Velkou cenu Nizozemska sedmý nejrychlejší čas, Mika Kallio skončil po problémech s přilnavostí čtrnáctý.

V týmu Pramac Racing se momentálně lépe daří Aleixi Espargaróvi. Nejinak tomu bylo také v Assenu, kde i přes potíže s brzdami zajel v úvodním tréninku sedmý nejrychlejší čas. Mika Kallio měl potíže s přilnavostí a byl až čtrnáctý.

Espargaró má trať v Assenu moc rád a jízdu po ní si užívá. "Navzdory mnoha změnám v posledních letech je pořád velmi atraktivní. Musíte tu být agresivní a pak můžete jet velmi rychle. Dnešní časy ale nejsou příliš důležité, ale být na sedmé pozici je určitě dobrý první krok," liboval si Katalánec. "Budeme s inženýry analyzovat data, abychom zjistili, kde se ještě můžeme zlepšit. Měl jsem problémy s rychlými změnami stopy, ale na zítřek si věřím."

Místní okruh má rád i Kallio, ale tomu se tolik nedařilo. "Budeme tvrdě pracovat, abychom naše výsledky zlepšili. Musíme se zaměřit na zadní část, měl jsem problémy s přilnavostí, které mi neumožnily snížit ztrátu na další jezdce," vysvětloval Fin. "Identifikovali jsme některé změny, které musíme udělat, abychom přilnavost zlepšili a myslím, že naše časy výrazně zlepšíme. Dvě sekundy ztráty na nejrychlejšího jsou opravdu moc."

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


18:06 | Shoya Tomizawa by dnes měl 28 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 23 let. odkaz
5. prosince | Marc Márquez má za sebou úspěšnou operaci ramene. odkaz
4. prosince | Franco Morbidelli dnes slaví 24 let.
28. listopadu | Joan Mir měl dnes při testu v Jerezu velký pád, ale naštěstí se mu nic vážného nestalo. odkaz