Fabio di Giannantonio podepsal smlouvu s týmem VR46

Fabio di Giannantonio podepsal smlouvu s týmem VR46

Je to oficiální. Fabio di Giannantonio pojede příští rok u týmu Mooney VR46 Racing, kde nahradí odcházejícího Lucu Mariniho.

Po oznámení Mariniho odchodu z týmu Mooney VR46 Racing, už bylo oficiálně zvěřejněno i jméno jeho nástupce. Ačkoliv ještě před několika dny tým VR46 vylučoval, že by se k jejich týmu připojil di Giannantonio, nakonec se přece jen Mariniho nástupcem stane právě zmíněný Fabio di Giannantonio. Smlouvu podepsal na jeden rok.

Pětadvacetiletý jezdec z Říma se v závěru letošního roku ukázal ve velmi dobré formě, když vybojoval své první podium v MotoGP a něco málo později přidal i své první vítězství v královské kubatuře. Navzdory aktuálním výsledkům byl dlouho v nejistotě, zda vůbec bude mít na příští rok místo v MotoGP. Nyní už má ale jistotu, že se při zítřejším testu posadí na stroj týmu VR46 a bude se připravovat na příští rok.

„Jsem šťastný, že se mohu připojit k tak silnému týmu, jakým je Mooney VR46 Racing Team,“ sdělil prostřednictvím tiskové zprávy di Giannantonio.  „Mohu se toho u nich hodně naučit. Už se nemůžu dočkat, až začnu spolupracovat na tomto projektu. Věřím, že dokážeme bojovat o opravdu dobré výsledky. Během posledních dvou sezón v MotoGP jsem jezdecky hodně vyrostl a v tomto týmu budu určitě schopen dále vyzrávat a dosahovat skvělých výsledků. Jsem nadšený, nemůžu se dočkat, až se seznámím se všemi svými novými spolupracovníky a týmem. Děkuji všem, kteří mi to umožnili,“ dodal jezdec.

Zdroj: motogp.com, foto: Gresini Racing

Doporučujeme

Články odjinud