FB Corse čeká důležitý test ve Valencii

Italové plánují vstup do třídy MotoGP s motocyklovým prototypem FB01 poháněným tříválcovým motorem a ve dnech 15. až 17. března se ve Valencii představí s Garry McCoyem.

Italský tým přijede do Valencie se svým novým jezdcem Australanem Garry McCoyem. První dva dny to bude klasický test, ale třetí den se na italský tým přijedou do Španělska podívat zástupci Dorny, promotéra závodů Moto GP a IRTA, Mezinárodní asociace týmů.

Důvod je jasný, FB Corse musí předvést, že si své místo mezi týmy královské kubatury zaslouží a jedním z hlavních kritérií je čas na kolo, který McCoy bude muset zvládnout v sedle FB01 na konkurenceschopné úrovni.

„Sedmnáctého března provede delegát Dorny pan Franco Uncini test časů na kolo, který bude důležitý pro konečnou registraci FB Corce na oficiální startovní listinu třídy MotoGP ve světovém šampionátu,“ píše se v prohlášení FB Corse. „Stejně tak bude testu přítomen delegát IRTA, který bude kontrolovat práci naše týmu.“

Závodní prototyp FB01 zatím nikdo na dráze pořádně neviděl a tak je zcela logické, že si představitelé MotoGP chtějí ověřit, jak je tento model soukromého týmu konkurenceschopný a pro ostatní jezdce královské kubatury tak vlastně bezpečný. To, že tým FB Corse oznámil datum testu znamená, že na tuto zkoušku ohněm přistoupil.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz