FB Corse má zelenou pro start v MotoGP

Soukromý tým FB Corse získal od promotéra závodů Moto GP Dorny povolení k účasti v letošním ročníku MS a od závodu VC Španělska se postaví na startovní rošt třídy MotoGP.

Italský tým absolvoval ve Valencii zkušební test jejich tříválcového motocyklu FB01 za účasti zástupců Dorny Franca Unciniho a Oscara Gallarda. V sedle prototypu MotoGP seděl Garry McCoy, jako jediný jezdec nového týmu MotoGP.

Franco Uncini před testem uvedl, že pro něho bude důležitý celkový projev týmu než jen časy na kolo, aby dokázal posoudit, zda je tým FB Corse připraven závodit v královské kubatuře nebo ne.

Jaké byly časy na kolo v podání McCoye není známo, protože ty FB Corse nezveřejnila. Nicméně tým spolu s jezdcem zapůsobil natolik kompaktně, že jim Dorna udělila povolení startovat v mistrovství světa.

Nebude to ale od úvodního závodu v Kataru, protože premiéru si FB Corse odbude až v prvním evropském podniku na okruhu Jerez de la Frontera ve Španělsku. Do té doby bude intenzivně pracovat na zvýšení konkurenceschopnosti jejich tříválcového stroje FB01.

„Jsem opravdu rád za všechna slova chvály, kterých se nám dostalo od Dorny a Franca Unciniho,“ řekl Sergio Bertocchi z FB Corse. „Nečekal jsem, že to bude až na takové úrovni. Jsem velmi spokojený s tím, že nám umožnili vstup do světového šampionátu, kdy chceme a my provedeme nezbytná zlepšení k tomu, abychom přišli co nejlépe připraveni.“

Australan Garry McCoy ve Valencii testoval prototyp FB01 už od pondělí a bez pomoci elektroniky, aby získal se strojem lepší kontakt. Nicméně po oznámení, že jejich premiéra v MotoGP bude až ve Španělsku, byl trošku zklamaný.

„Čeho jsme dnes dosáhli je podle mě mimořádné,“ řekl Garry McCoy. „Opravdu jsem chtěl jet do Kataru a Japonska, ale myslím, že je naše rozhodnutí moudré a musíme se soustředit na vývoj motocyklu, aby byl lepší a konkurenceschopnější od našeho prvního závodu.“

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz