Fiat Yamaha je s Lorenzem a Rossim ve vedení šampionátu

Ve středu bude Lorenzo sledovat finálový zápas Ligy Mistrů.
Klepněte pro větší obrázekPro tým Fiat Yamaha je letošní začátek sezony opravdu skvělým startem. Oba jejich jezdci Jorge Lorenzo a Valentino Rossi jsou v průběžném hodnocení na prvních dvou místech a samotný tým je v hodnocení první.

Dvaadvacetiletý Jorge Lorenzo letos přijíždí do Itálie v opravdu skvělé formě. Je vedoucím jezdcem šampionátu a v posledním závodu v Le Mans si na konto připsal už své druhé vítězství. Jeho premiérový závod MotoGP v Mugellu, ale nedopadl vůbec dobře a vylepšit si skóre na italském okruhu bude jeho cílem v závodu nedělní Velké ceny Itálie.

„Mugello je spolu s Phillip Islandem nejkrásnějším okruhem, kde závodíme. K tomu ještě cítím potřebnou jistotu po našem úspěšném závodu v Le Mans,“ řekl úvodem Jorge Lorenzo. „Teď přijíždíme do Itálie ve vedení, ale nejdůležitější je to, že si věřím a cítím se v kondici.“

„Minulý rok tam pro mě nebyl snadný. Měl jsem potíže s kotníky a potom jsem havaroval při pokusu o předjetí Andrea Doviziosa. Mugello a Montmelo pro mě bylo hrozné období a tuto část sezony jsem ukončil bez jediného bodu. Získat nějaké body na této dráze a v Katalánsku bude v tomto roce každopádně zlepšením a to je mým cílem!“

„Ve středu budu v Římě sledovat finále Ligy Mistrů, kde hraje můj tým Barcelony proti Manchester United. Doufejme, že závodní víkend začne pro mě perfektně díky titulu!“ řekl závěrem jezdec Fiat Yamahy a vedoucí muž šampionátu Jorge Lorenzo.

Pro Valentina Rossiho je samozřejmě Velká cena Itálie jeho domácím podnikem. Na závodní dráze v Mugellu vyhrál v posledních třinácti letech devět závodů Grand Prix a doteď si tam drží rekord sedmi vítězství v řadě. V den závodu se stráně závodního okruhu zbarví dožluta a to je pro Rossiho obrovská motivace odčinit chybu z Le Mans a předvést se před domácími fanoušky v co nejlepším světle.

„Závodit v Mugellu je pro mě něco neuvěřitelného, ale každým rokem to začíná být těžší navázat na předchozí úspěchy a sedm vítězství v řadě už je celkem hodně!“ řekl Valentino Rossi, který v Mugellu nebyl poražen od roku 2002.

„Když tam jedu cítím určitý tlak, ale zároveň je to pokaždé úžasné a fanoušci mi tam dávají motivaci navíc, která mi pomáhá k tomu, abych se s tím různým způsobem vypořádal. Doufám, že to samé bude i letos, protože po Le Mans opravdu potřebuji dobrý výsledek!“

Klepněte pro větší obrázekK závodu ve Francii, kde po výměně motocyklu obutého na hladkých pneumatikách spadl, Rossi dále uvedl: „Bylo to zklamání, ale každý člověk má občas špatný den a to byl ten náš. Všechno tam šlo špatně, ale doufejme, že už jsme si smůlu prozatím vybrali a tentokrát v našem domácím závodu budeme opět v nejlepší kondici.“

„Na tento závod se pokaždé těším. Jsem tam sice v jednom kole, ale mám tam hodně skvělých vzpomínek a doufejme, že další si vytvoříme už tento víkend,“ řekl závěrem Valentino Rossi.