Fiat Yamaha potřetí nejlepším týmem MotoGP

Závodem na australském Phillip Islandu získala tovární stáj Yamahy první místo v soutěži týmů královské kubatury MotoGP, letos je to potřetí za sebou a naposled s Valentinem Rossim.

Velká cena Austrálie měla vítěze v podobě domácího jezdce Casey Stonera, ale oba zástupci tovární Fiat Yamahy Jorge Lorenzo a Valentino Rossi získali zbývající pozice na stupních vítězů a svému týmu zajistili zlato v prestižní top kubatuře.

Jorge Lorenzo si už v Malajsii zajistil titul mistra světa a dvě kola před koncem sezony 2010 má jistý třetí titul Fiat Yamaha, která se tak stává prvním týmem, který dokázal vyhrát v elitní kategorii týmů, tři roky po sobě.

V této fázi šampionátu má na kontě Fiat Yamaha pět set třicet jedna bodů a pokud se jim podaří v Estorilu a Valencii získat na své konto dalších sedmatřicet, překonají svůj vlastní rekord z předchozího ročníku 2009.

K letošnímu úspěchu přispěl v šestnácti odjetých kolech z celkových osmnácti sedmi vítězstvími Jorge Lorenzo, Valentino Rossi dvěma a oba dohromady (Lorenzo 14 a Rossi 8) pak celkem dvaadvaceti pozicemi na stupních vítězů. Jediným závodem, kde nikdo z továrního týmu nezískal umístění v první trojce, byl španělský Aragón. Fiat Yamaha obhájila mistrovský titul i s hendikepem čtyř závodů, kdy pro zranění nezávodil Rossi.