Fiat Yamaha v Indonésii

Jezdci továrního týmu japonského výrobce Valentino Rossi a Jorge Lorenzo tento týden absolvovali třídenní turné po Indonésii, která je pro Yamahu z obchodního hlediska velmi důležitá.

Valentino Rossi do Indonésie odletěl přímo z okruhu v Malajsii, kde jezdci MotoGP v tomto roce podruhé testovali. Jorge Lorenzo přiletěl na asijské turné ze Španělska, protože se testu v Malajsii nezúčastnil z důvodu zranění pravé ruky, které si způsobil během tréninku.

První kroky úřadujícího mistra světa královské kubatury vedly do třetího největšího města Indonésie Medanu. Spolu s nejvyšším vedením společnosti Yamaha Motor Indonesia odpovídal na otázky médií, když oficiálně představili sponzorský projekt ´Semakin di Depan´. Logo indonéské Yamaha Motor ´One Step Ahead´ se tak letos objeví na strojích a kombinézách tovární dvojice.

Valentino Rossi poté navštívil největší prodejce motocyklů v Indonésii, kde se setkal jak s vedením příslušných společností tak s jejich zákazníky, ale největšího přivítání se mu dostalo v DBL Aréně, kde na Itala čekalo neuvěřitelných čtyři tisíce zákazníků Yamahy.

Sponzorský projekt ´Semakin di Depan´ odstartoval také Jorge Lorenzo tiskovou konferencí v Bandungu. Španělského jezdce přivítala početná skupina fanoušků, s nimiž po tiskové konferenci krátce pohovořil a poté také rozdal stovky autogramů.

Z města květin Bandungu odjel do Jogjakarty, kde na něho čekaly davy nadšených zákazníků japonského výrobce motocyklů, které jsou v této zemi velmi rozšířené a pro Yamahu je to samozřejmě velmi důležitý trh. Jejich obchodní aktivity tak nesmírně podporuje fakt, že oba jezdci patří ke světové špičce mistrovství silničních motocyklů.

Oba jezdci se už vrátili zpátky domů, kde mají nějaký čas na přípravu k poslednímu předsezonnímu testu v Kataru. Jorge Lorenzo věří, že pro tento test již bude plně uzdravený a Valentino Rossi se bude snažit pokračovat i na dráze v Losail ve stejně úspěšném stylu, jaký předvedl v Malajsii.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

10:14 | Marc Márquez dnes slaví 25 let.
16. února | Rossi odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 39 let.
14. února | Sandro Cortese přestupuje do Supersportů. V Moto2 Němec skončil, protože tým Kiefer Racing, v němž měl jezdit, je v… odkaz
13. února | Pol Espargaro nebude testovat v Thajsku. Má za sebou úspěšnou operaci v bederní oblasti. Zranění bylo pravděpodobně… odkaz