Fiat Yamaha v Jerezu dokončila prezentaci setkáním s novináři

V letošním roce představili projekt tovární Yamahy virtuálně.
Klepněte pro větší obrázekVčera večer v jihošpanělském Jerezu tovární Fiat Yamaha dokončila druhou část své týmové prezentace, kterou odstartovala poprvé dvanáctého února v prostředí virtuálního světa internetu.

Přítomni finálnímu představení týmu byli samozřejmě oba jezdci Valentino Rossi a Jorge Lorenzo, jejich šéfové týmů Davide Brivio a Daniele Romagnoli, vedoucí projektu Fiat Yamaha MotoGP Masahiko Nakajima, výkonný ředitel Yamaha Racing Lin Jarvis a generální ředitel Fiatu Lorenzo Sistino.

Na otázky novinářům všichni zúčastnění odpovídali něco přes hodinu a hovořilo se zejména o budoucnosti projektu Yamaha vzhledem k nelehké současné situace, kdy celý svět bojuje s ekonomickou krizí.

„Yamaha předvedla, že je v našich silách dodržet závazky. Být úspěšný znamená, že tento projekt udržel důležité sponzory a podporu. Chceme zvlášť poděkovat Fiatu za jejich pokračující angažovanost,“ řekl Jarvis.

Klepněte pro větší obrázekKdyž Valentino Rossi odpovídal na otázky týkající se redukce doby, jenž stráví s motocyklem na dráze v přípravě na závod Grand Prix, mimo jiné uvedl: „Koho to pravděpodobně ovlivní nejvíce jsou moji mechanici a lidé v mém týmu. Nicméně, zkrácení doby trvání tréninku mi trochu dělá starosti, protože jsme v minulém roce někdy našli to nejlepší nastavení až v neděli ráno.“

Rossiho šéf týmu Davide Brivio k tomu jen doplnil, že fanoušci závodů MotoGP nebudou nad tím takovým způsobem uvažovat, když si ve dvě hodiny odpoledne sednou k televizi, aby sledovali závod Grand Prix.

Jorge Lorenzo musel opět odpovídat na otázky typu, jaká je spolupráce jeho a Rossiho nebo proč stále dělí jejich garáž stěna. Španělský jezdec vždy s klidem odpověděl: „Mám k dispozici Valentinovu telemetrii a on zase tu moji, ale každý jezdec se musí soustředit na vlastní práci nebo nikdy nevyhraje.“
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz