Fiat Yamaha v letošní sezoně nově s Petronasem a Exedy

Yamaha Motor Co. přivedla do MotoGP nové oficiální sponzory.
Klepněte pro větší obrázekYamaha Motor Co. a malajská národní ropná společnost Petronas, podepsali smlouvu o spolupráci v motocyklových závodech na dobu tří let. Petronas se tak stal novým oficiálním sponzorem továrního týmu Fiat Yamahy a jeho značka bude zdobit jak oba motocykly Jorge Lorenza a Valentina Rossiho, tak vybavení týmu a materiálu.

Yamaha Motor Co. už se společností Petronas spolupracuje více jak osm let v motocyklovém mistrovství asijsko-pacifického regionu. K nově podepsané smlouvě uvedl ředitel Yamaha Racing Lin Jarvis následující: „Je to velmi zajímavý postup, jak pro Yamahu tak pro MotoGP.“

„Yamaha a Petronas již mají úspěšný obchodní vztah a toto nové dlouhodobé obchodní partnerství shledá vazby mezi dvěmi nadnárodními společnostmi.“

„Je obzvlášť dobré vidět celosvětovou společnost Petronas učinit rozhodnutí vstoupit do našeho sportu v těchto těžkých časech a my se těšíme, že budeme pracovat ruku v ruce a rozvíjet dlouhodobé a vzájemně výhodné společné vazby,“ řekl závěrem Lin Jarvis z Yamaha Racing.

Společnost Petronas, ale není jediná, s kterou Yamaha v poslední době podepsala smlouvu. Yamaha Motor Co. podepsala jednoletou smlouvu o spolupráci s japonským výrobcem pohonných zařízení Exedy Corporation, který bude stejně jako malajská firma, oficiálním sponzorem týmu Fiat Yamaha. Společnost Exedy bude zásobovat Yamahy M1 Valentina Rossiho a Jorge Lorenza spojkami nejmodernější technologie a vším ostatním, co s tímto zařízením souvisí.

Klepněte pro větší obrázekSpolečnost Exedy Corporation v roce 2010 oslaví šedesát let své existence a celou dobu je špičkou ve výrobě pohonných zařízení jako například ručních spojek, měničů kroutícího momentu, automatických převodovek a samozřejmě motocyklových spojek. Japonská společnost má třiatřicet zastoupení v patnácti zemích světa a má velký podíl na trhu v Japonsku, ale také v zámoří.

Motocykly Yamaha Valentina Rossiho a Jorge Lorenza s nápisy svých nových oficiálních sponzorů měly premiéru už během prvního podniku mistrovství světa silničních motocyklů v Kataru.
10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz