Filip Salač dokončil americký závod na dvacáté pozici

Filip Salač dokončil americký závod na dvacáté pozici

Český jezdec Filip Salač startoval do amerického závodu z osmadvacáté pozice. Do cíle nakonec dorazil jako dvacátý, takže bodů se zatím ještě nedočkal.

V kvalifikaci zajel Salač pouze dvě kola a následně upadl, takže už si nemohl polepšit. Jeho výkon stačil jen na osmadvacáté místo, s čímž spokojený nebyl a navíc se mu ani příliš nelíbilo, to že třetí trénink musel být zrušen:

„Vzhledem k tomu, že byl třetí trénink kvůli počasí zrušen, šli jsme rovnou do kvalifikace, což mi nevyhovovalo, ale podmínky jsme měli všichni stejné. V prvních dvou kolech jsem nijak netlačil na pilu, snažil jsem se prozkoumat dráhu. Jakmile jsem začal tlačit, havaroval jsem. Nechápu, proč se to tak stalo, nešel jsem nijak ostře na brzdy. Uklouzlo mi přední kola, přestože motorka byla ještě ve vzpřímené pozici, což je zvláštní. Musíme prostudovat telemetrii, abychom pochopili, co se stalo. Trochu jsem si poranil prsty a jsem nešťastný z celkové situace, protože nemáme dobrou výchozí pozici pro závod,“ sdělil po kvalifikaci Salač.

Do závodu se tedy Salač vydával až z osmadvacáté pozice s cílem zajet co nejlepší stíhací jízdu. Během závodu se mu podařilo nějaké pozice získat, nakonec dojel jako dvacátý, což je jeho zatím nejlepší umístění v MS silničních motocyklů, ale spokojený není.

„Obecně vzato to byl celkem normální závod, o to víc jsem se však ujistil, že bez dobré kvalifikace se nedá moc dobře bojovat. Je těžké se z tak zadních pozic dostat do čelní skupiny. Byl to pro mě sice nový okruh, přesto jsem ale zklamaný. Bojoval jsem ve čtyřčlenné skupině a v posledním kole jsem byl v této skupině druhý, ale pak jsem chyboval. Musel jsem tedy projet zeširoka, takže se všichni dostali přede mě. Nakonec jsem skončil dvacátý. Máme však potenciál bojovat výše. Musíme zapracovat na strategii v trénincích a kvalifikaci. Nicméně každopádně děkuji svému týmu, sponzorům a rodině,“ řekl po závodě Salač.

Zdroj a foto: Prüstel GP

Doporučujeme

Články odjinud