Filip Salač dokončil americký závod na dvacáté pozici

Český jezdec Filip Salač startoval do amerického závodu z osmadvacáté pozice. Do cíle nakonec dorazil jako dvacátý, takže bodů se zatím ještě nedočkal.
Filip Salač dokončil americký závod na dvacáté pozici

V kvalifikaci zajel Salač pouze dvě kola a následně upadl, takže už si nemohl polepšit. Jeho výkon stačil jen na osmadvacáté místo, s čímž spokojený nebyl a navíc se mu ani příliš nelíbilo, to že třetí trénink musel být zrušen:

„Vzhledem k tomu, že byl třetí trénink kvůli počasí zrušen, šli jsme rovnou do kvalifikace, což mi nevyhovovalo, ale podmínky jsme měli všichni stejné. V prvních dvou kolech jsem nijak netlačil na pilu, snažil jsem se prozkoumat dráhu. Jakmile jsem začal tlačit, havaroval jsem. Nechápu, proč se to tak stalo, nešel jsem nijak ostře na brzdy. Uklouzlo mi přední kola, přestože motorka byla ještě ve vzpřímené pozici, což je zvláštní. Musíme prostudovat telemetrii, abychom pochopili, co se stalo. Trochu jsem si poranil prsty a jsem nešťastný z celkové situace, protože nemáme dobrou výchozí pozici pro závod,“ sdělil po kvalifikaci Salač.

Moto3: Canet vyjel v Austinu první výhru pro Biaggiho tým

Moto3: Canet vyjel v Austinu první výhru pro Biaggiho tým

Do závodu se tedy Salač vydával až z osmadvacáté pozice s cílem zajet co nejlepší stíhací jízdu. Během závodu se mu podařilo nějaké pozice získat, nakonec dojel jako dvacátý, což je jeho zatím nejlepší umístění v MS silničních motocyklů, ale spokojený není.

„Obecně vzato to byl celkem normální závod, o to víc jsem se však ujistil, že bez dobré kvalifikace se nedá moc dobře bojovat. Je těžké se z tak zadních pozic dostat do čelní skupiny. Byl to pro mě sice nový okruh, přesto jsem ale zklamaný. Bojoval jsem ve čtyřčlenné skupině a v posledním kole jsem byl v této skupině druhý, ale pak jsem chyboval. Musel jsem tedy projet zeširoka, takže se všichni dostali přede mě. Nakonec jsem skončil dvacátý. Máme však potenciál bojovat výše. Musíme zapracovat na strategii v trénincích a kvalifikaci. Nicméně každopádně děkuji svému týmu, sponzorům a rodině,“ řekl po závodě Salač.

Zdroj a foto: Prüstel GP

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


14:15 | Závod MotoGP už je sice za námi, ale ještě nás čeká závod třídy Moto2, který se netradičně jede až jako poslední. odkaz
14:14 | Devátého vítěze jsme se dnes nedočkali. Morbidelli si připsal své druhé vítězství této sezóny. odkaz
12:57 | Navzdory nepříznivému vývoji pandemie koronaviru v mnoha evropských zemích by se poslední tři závody letošního roku měly odjet podle plánu. odkaz
24. října | Danilo Petrucci dnes slaví 30 let. odkaz
23. října | I tentokrát proběhlo čištění rychle, takže už se zase jezdí.