Filip Salač se zúčastnil vytrvalostního závodu v Mostě

Filip Salač je sice pravidelným účastníkem MS silničních motocyklů v kategorii Moto3, o tomto víkendu si ovšem odskočil do Mostu, kde se jel šestihodinový vytrvalostní závod.

Aktuálně je Filip Salač účastníkem MS silničních motocyklů ve třídě Moto3 a příští rok se přesune do prostřední kubatury. Vzhledem k tomu, že se další závod MS silničních motocyklů koná až 24. října v Misanu, využil Salač přestávky a o tomto víkendu si vyzkoušel vytrvalostní závod v Mostě.

Minulý týden měl Salač v Austinu hodně těžký pád, bezprostředně po nehodě si stěžoval na to, že nemůže dýchat, následně tedy zamířil do nemocnice, kde se naštěstí žádné vážnější zranění nepotvrdilo. Salačův plánovaný start v Mostě se tedy nakonec mohl uskutečnit.

Moto3: Po texaském dramatu byl nakonec vítězem vyhlášen Guevara, Salač měl těžký pád

Moto3: Po texaském dramatu byl nakonec vítězem vyhlášen Guevara, Salač měl těžký pád

Filip Salač jel šestihodinovku v Mostě u týmu TME Racing a na motocyklu se s ním střídali Oliver König a Dominik Jůda. Tento tým nakonec dorazil do cíle v celkovém pořadí jako osmý a v kategorii SST si dojel pro druhé místo. Pro celkové vítězství si dojel tým BMW Motorrad world endurance team, druhý skončil YART a třetí byl Yoshimura Sert Motul.

Salač v Mostě rozhodně nebyl jediným jezdcem se zkušeností z MS silničních motocyklů – například u týmu YART jezdí český jezdec Karel Hanika, který v minulosti také závodil v MS silničních motocyklů ve třídě Moto3 a s Hanikou v týmu byl také Niccolo Canepa, bývalý účastník závodů MotoGP.

Foto: Lukasz Swiderek

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře