Filip Salač se raduje z druhého místa Foto: Gresini Racing

Filip Salač se raduje z druhého místa | Foto: Gresini Racing

Filip Salač ve Francii Foto: Gresini Racing
Filip Salač Foto: Gresini Racing
Filip Salač v Le Mans Foto: Gresini Racing
Filip Salač Foto: Gresini Racing
6
Fotogalerie

Filip Salač slaví své druhé umístění na podiu ve třídě Moto2

Včerejší velká cena Francie byla jubilejní 1000. Grand Prix. Český jezdec Filip Salač dojel v závodě Moto2 na stupně vítězů. Obsadil druhé místo.

Filip Salač zahájil francouzský závodní víkend nejlepším časem a dařilo se mu i v dalším průběhu víkendu. V druhém i ve třetím tréninku obsadil čtvrté místo a stejná příčka mu nakonec patřila i v kvalifikaci.

Po startu závodu sice Salač trochu klesl pořadím, ale brzy byla kvůli kolizi tří jezdců vyvěšena červená vlajka, takže se start musel opakovat. Vzhledem k tomu, že nebyla odjeta ani tři celá kola, seřadili se jezdci na opakovaném startu dle původního pořadí v kvalifikaci. Druhý start Salačovi vyšel lépe. Po celý závod byl český jezdec ve hře o nejvyšší příčky. Pro výhru si nakonec dojel Tony Arbolino. Salač dorazil do cíle jako druhý a díky tomu se raduje ze svého druhého umístění na podiu ve třídě Moto2. Kromě Arbolina a Salače se na podium dostal i Alonso Lopez.

„Nepodařilo se mi hned dobře odstartovat, ale pak přišla červená vlajka a já jsem dostal druhou šanci,“ sdělil Salač prostřednictvím tiskové zprávy svého týmu. „Snažil jsem se držet na předních pozicích, pak jsem viděl, jak Acosta havaroval a začal jsem se bát o přední pneumatiku, ale nakonec jsem ze sebe mohl vydat vše, měl jsem situaci pod kontrolou. Jsem velmi šťastný, druhá pozice pro mě hodně znamená. Teď musíme pokračovat v tomto duchu! Děkuji celému týmu, opravdu si to zaslouží, mám i za ně ohromnou radost,“ dodal český jezdec, který je aktuálně čtvrtým mužem průběžného pořadí šampionátu třídy Moto2.

Zdroj a foto: Gresini Racing

Doporučujeme

Články odjinud