GP Francie 2024: V nedělním závodě spolu o přední příčky bojovali Martin, Marquez a Bagnaia  Foto: motogp.com

GP Francie 2024: V nedělním závodě spolu o přední příčky bojovali Martin, Marquez a Bagnaia  | Foto: motogp.com

GP Francie 2024: Jorge Martin si dojel pro výhru. Na podium jej doprovodili Marc Márquez a Francesco Bagnaia Foto: motogp.com
GP Francie 2024: Jorge Martin si po startu z pole position dojel pro výhru ve sprintu Foto: Pramac Racing
GP Francie 2024: Martin se radoval z výhry ve sprintu Foto: Pramac Racing
GP Francie 2024: Jorge Martin ve Francii Foto: Pramac Racing
16
Fotogalerie

Fotografie: GP Francie 2024

Minulý týden se jel závod na francouzském okruhu v Le Mans. Jorge Martin si po startu z pole position dojel pro výhru ve sprintu a nakonec i v hlavním závodě, díky čemuž opět navýšil vedení v šampionátu.

Minulý víkend patřil Velké ceně Francie. Na závody se přišel podívat rekordní počet diváků. Za všechny tři dny to bylo celkem 297 471 diváků. Během celého víkendu si výborně vedl Jorge Martin, jemuž se podařilo díky rekordnímu času vybojovat pole position. Následně si Martin dojel pro výhru ve sprintu a poté i v hlavním závodě. Marc Márquez sice startoval do závodů až ze třinácté pozice, nicméně ve sprintu i v hlavním závodě obsadil druhé místo. Francesco Bagnaia sprintový závod nedokončil. V hlavním závodě pak nakonec obsadil třetí místo.

Bagnaiův kolega Bastianini skončil v sobotu i v neděli čtvrtý. Maverick Viñales se v sobotním sprintu podíval na nejnižší stupínek podia, v neděli pak doplnil první pětku. Marco Bezzecchi, který loni v Le Mans zvítězil, letos nedokázal na tento úspěch navázat. Ve sprintu upadl z druhého místa a v neděli opět skončil na zemi.

Fabio Quartararo si pro svůj domácí závod připravil nejen speciální helmu, ale také speciální design motocyklu a kombinézy. Nové barvy mu ovšem nakonec štěstí nepřinesly. V kvalifikaci sice obsadil osmé místo, ale nakonec žádné body nevybojoval. Ve sprintu, v němž boduje prvních devět, skončil desátý. V hlavním závodě upadl z šesté pozice. Druhý z domácích jezdců – Johann Zarco – bral v nedělním závodě čtyři body za dvanácté místo.