GP Portugalska - MotoGP: Jorge Martin se raduje z výhry Foto: Pramac Racing

GP Portugalska - MotoGP: Jorge Martin se raduje z výhry | Foto: Pramac Racing

GP Portugalska - MotoGP: Jorge Martin vyhrál a ujal se vedení v šampionátu Foto: Pramac Racing
GP Portugalska - MotoGP: Jorge Martin slaví se svým týmem Foto: Pramac Racing
GP Portugalska - MotoGP: Jorge Martin se podíval na podium i ve sprintu Foto: Pramac Racing
GP Portugalska - MotoGP: Enea Bastianini se do závodu vydával z pole position, nakonec dorazil do cíle jako druhý Foto: Ducati
13
Fotogalerie

Fotografie: GP Portugalska 2024

Minulý týden se jela Velká cena Portugalska. Nad následujícími fotografiemi si můžeme zavzpomínat, jak závody dopadly.

Minulý týden se na okruhu v Portimão konala Velká cena Portugalska. V nejslabší kubatuře si pro výhru dojel Daniel Holgado, jenž v Portugalsku kraloval i o rok dříve. V kategorii Moto2 se z vítězství radoval Aron Canet. Španěl Canet jezdí v Moto2 už od roku 2020 a před letošním závodem v Portugalsku už měl na svém kontě dvacet umístění na podiu (v kategorii Moto2), nicméně na stupínek nejvyšší se poprvé podíval až letos v Portugalsku.

Sprintový závod MotoGP ovládl Maverick Viñales. Pro Španěla to byla jeho první výhra ve sprintu. Jorge Martin si dojel pro výhru v hlavním závodě a posunul se do čela šampionátu. Druhé místo dlouho držel výše zmíněný Maverick Viñales, nicméně nakonec měl smůlu. Zradila jej totiž převodovka. Na druhou příčku se tím pádem posunul Enea Bastianini. Třetí skončil Pedro Acosta. Devatenáctiletý Španěl Acosta jel svůj druhý závod v královské kubatuře a už se dočkal svého prvního umístění na podiu. Acosta je aktuálně třetím nejmladším jezdcem, jemuž se podařilo v královské kubatuře dostat na podium. Úřadující šampion Bagnaia a bývalý šampion Márquez spolu bojovali o místa mimo podium, ale po vzájemném kontaktu skončili oba na zemi.

Foto: Pramac Racing, Ducati, Tech3, Fantic, Aprilia

Doporučujeme

Články odjinud