První závodní víkend roku 2025 je na programu na přelomu února a března, zkraťme si tedy čekání vzpomínkami na loňskou sezónu.
První červencový víkend roku 2024 patřil Velké ceně Německa. V kategorii MotoGP startoval z pole position Jorge Martin. Spolu s ním z první řady vyráželi oba jezdci týmu Trackhouse (Miguel Oliveira a Raul Fernandez). Jorge Martin vyhrál sobotní sprint. Miguel Oliveira skončil v sobotu druhý, což pro něj znamenalo první umístění na podiu ve sprintu. Třetím nejrychlejším mužem sprintu byl Francesco Bagnaia.
Hlavní závod sice delší dobu vedl Jorge Martin, nicméně Španěl upadl v předposledním kole. Vedení po něm převzal Francesco Bagnaia, který už první místo udržel a dojel si pro vítězství. Na podium Bagnaiu doprovodili bratři Márquezovi. Marc dojel druhý a Alex třetí. Aby na podium v královské kubatuře vystoupili sourozenci, to se příliš často neděje. Před tím to naposledy dokázali Nobuatsu a Takuma Aoki v roce 1997 v Imole.
V prostřední kubatuře se z výhry radoval Fermin Aldeguer. Druhý skončil Jake Dixon a na nejnižší stupínek se podíval Ai Ogura. V Moto3 si David Alonso dojel pro své šesté vítězství sezóny. Na stupně vítězů s ním vystoupili také Furusato a Ortola.
Po závodě v Německu následovala letní přestávka. Další závod pak jezdci absolvovali až v srpnu ve Velké Británii. Tento závod se nesl ve znamení oslav 75. výročí vzniku MS silničních motocyklů. V neděli se všichni jezdci vydali na dráhu na strojích se speciálním retro designem. Enea Bastianini si pro svou výhru dojel na stroji s designem, jaký v roce 2003 používali Loris Capirossi a Troy Bayliss.
Yamaha se se svým designem vrátila do sedmdesátých let minulého století. Na podobně zbarveném stroji značky Yamaha závodil například Giacomo Agostini. Honda použila design z osmdesátých let. Do osmdesátých let se vrátila i KTM. Pramac svými barvami zavzpomínal na Angela Nieta. Gresini Racing si připomněl stroj, s nímž Fausto Gresini v osmdesátých letech vyhrál tituly ve třídě do 125 ccm. Aprilia zvolila design Biaggiho stroje z devadesátých let. Jezdci týmu VR46 nastoupili do britského závodu na motocyklech připomínajících stroj Valentina Rossiho z roku 2018.
Trackhouse Racing se rozhodl pojmout vzhled svého speciálního stroje trochu jinak než ostatní týmy – na svém stroji vyobrazil podobizny amerických vítězů Grand Prix. Tým LCR Honda si pro britskou GP připravil dva různé designy, přičemž Zarco jel na motocyklu, který vzdával hold Miku Hailwoodovi a Nakagami závodil na stroji v barvách japonské vlajky.
Foto: Ducati, Pramac Racing, Gresini Racing, motogp.com, Yamaha, Trackhouse, Aprilia, Press KTM