Fotografie: Vzpomínky na začátek sezóny 2022 – GP Kataru

První závod sezóny 2023 se jede až 26. března, zkraťme si tedy čekání na novou sezónu vzpomínkami na začátek letošního ročníku MotoGP. Prvním závodem roku 2022 byla GP Kataru.

Velká cena Kataru 2022 se jela 6. března. Pro svou první výhru v královské kubatuře si tehdy dojel Enea Bastianini. Na pódium jej doprovodili Brad Binder a Pol Espargaro. Francesco Bagnaia, který se letos nakonec stal šampionem, nezahájil sezónu moc dobře. V prvním závodě skončil na zemi. Příliš dobrý začátek sezóny neměl ani šampion z roku 2021 – Fabio Quartararo dojel letos v Kataru do cíle až jako devátý.

V prostřední kubatuře zvítězil Celestino Vietti. Na podium se spolu s ním dostali i Aron Canet a Sam Lowes. Filip Salač se do svého prvního závodu ve třídě Moto2 vydával ze čtvrté pozice, ale upadl už v úvodní fázi závodu.

Závodu nejslabší kubatury tehdy kraloval Andrea Migno. Druhý skončil Sergio Garcia a na třetí stupínek podia vystoupil Kaito Toba. Ayumu Sasaki dlouho vedl, ale nakonec musel ze závodu odstoupit kvůli poškození svého stroje.

Foto: Václav Duška Jr.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře