Argentina: Aleix Espargaro a Jorge Martin na podiu Foto: Václav Duška Jr.

Argentina: Aleix Espargaro a Jorge Martin na podiu | Foto: Václav Duška Jr.

Argentina: Aleix Espargaro a Jorge Martin slaví Foto: Václav Duška Jr.
Argentina: Aleix Espargaro se dočkal svého prvního vítězství kariéry Foto: Václav Duška Jr.
Argentina: Aleix Espargaro Foto: Václav Duška Jr.
Argentina: Jorge Martin obsadil druhé místo Foto: Václav Duška Jr.
24
Fotogalerie

Fotografie: Vzpomínky na začátek sezóny 2022 – závody v Argentině a v Texasu

Hned po závodech v Kataru a v Indonésii se jezdci letos podívali na americký kontinent. Třetím závodem letošního roku byla GP Argentiny a po ní následovala GP Amerik.

Po březnových závodech v Kataru a Indonésii se jezdci začátkem dubna přesunuli do Jižní Ameriky. Došlo ovšem ke komplikacím s přesuny závodního materiálu z Indonésie do Argentiny. Páteční program v Argentině tedy nakonec musel být zrušen. V sobotu pak jezdci naopak měli k dispozici delší tréninky.

V kategorii MotoGP si v Argentině pro své první vítězství kariéry dojel Aleix Espargaro a navíc se díky výhře posunul do čela šampionátu. Na podium jej doprovodili jeho krajané Jorge Martin a Alex Rins. V nejslabší kubatuře zvítězil Sergio Garcia. Ve třídě Moto2 se z výhry radoval Celestino Vietti.

Týden po závodech v Argentině se jela Velká cena Amerik na okruhu v Austinu. Vítězem závodu královské kubatury se stal Enea Bastianini, pro nějž to bylo jeho druhé letošní vítězství. Na podium vystoupili i Alex Rins a Jack Miller. Bastianini se díky svému triumfu v Texasu vrátil do čela šampionátu. Pro svou první výhru v prostřední třídě si letos v Austinu dojel Tony Arbolino. V nejslabší kubatuře slavil vítězství Jaume Masiá.

Foto: Václav Duška Jr.

Doporučujeme

Články odjinud