Francouzi plánují v Le Mans pokračovat v dobrých výkonech

De Puniet a Cluzel odletěli ze Španělska rovnou na slavný okruh.
Francouzští jezdci světového šampionátu závodů silničních motocyklů Jules Cluzel z třídy do 250ccm a Randy De Puniet z MotoGP po skončení Velké ceny Španělska odjeli rovnou do Le Mans.

Tam se spolu s domácím promotérem závodu Claude Michym a prezidentem Francouzské motocyklové federace Jacqusem Bollem zúčastnili tiskové konference před domácí Velkou cenou Francie, která proběhne ve dnech 15. až 17. května 2009.

Pro Randy De Punieta přichází domácí závod Grand Prix v momentě, kdy se mu opravdu daří. Svědčí o tom nejen výsledky z Kataru a Japonska, ale zejména fakt, že si z jihošpanělského Jerezu přivezl čtvrté místo.

„Posledně to byl můj nejlepší závod s LCR, takže na tom chci nyní stavět a získat co možná nejvyrovnanější výsledky. Samozřejmě to nebude snadné, ale aspoň víme, že jsme do této chvíle pracovali tím správným směrem,“ řekl jezdec soukromého týmu LCR Hondy v MotoGP Randy De Puniet.

„Závodit doma v Le Mans je pokaždé něco neobyčejného,“ pokračoval De Puniet. „Nemůžu se ale nechat unést, musím si udržet maximální soustředění a brát to jako každý jiný závod. Nicméně by to byl skvělý pocit, získat tady dobrý výsledek.“

Francouz Jules Cluzek získal v prvním čtvrtlitrovém závodu sezony v Kataru druhé místo a po výpadku v Japonsku se opět umístil v první desítce závodu na jihu Španělska.

„Nikdo nečekal, že budu vpředu a dokončím Katar na stupních vítězů, takže to byl perfektní způsob, jak začít sezonu po docela krátkých předsezonních testech. Vrátil jsem se zpátky z třídy 125ccm, na motocykl 250ccm si zvyknul docela rychle a s týmem si padl do noty.“

„Pokud byl Katar splněným snem, tak závod v Japonsku byl velmi záludný, protože jsme před závodem najeli jen velmi málo kilometrů. Bylo opravdu dobré se vrátit do normálního počasí v Jerezu. Závod byl těžký, ale dokončit ho v první osmičce je uspokojivým výsledkem. Právě nyní v tom chci pokračovat na stejně vysoké úrovni a do Le Mans přijet v co nejlepší formě.“

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře