FTR pokračuje ve spolupráci s italským Speed Up

Britský výrobce motocyklových podvozků Moto2 letos pokračuje v úspěšné spolupráci s italskou skupinou Speed Up, jenž loni v kategorii značek figurovala na třetím místě za Suterem a Moriwaki.
FTR pokračuje ve spolupráci s italským Speed Up

Speed Up pracuje na vlastním programu vývoje podvozku FTR (Fabrication Techniques Racing), ve startovních a výsledkových listinách jsou týmové motocykly pod označením Speed Up a v premiérovém ročníku 2010 byl tento tým druhým nejúspěšnějším po Gresini Racing Moto2, jenž s Tonim Elísem vyhráli historicky první titul v šestistovkách.

„Jsme nadšeni, že i nadále můžeme pokračovat v úspěšné spolupráci s Luca Boscoscurem (šéfem týmu) a týmem Speed Up,“ uvedl Steve Bones z FTR. „To, co dokázali v roce 2010 bylo naprosto úžasné a jsme přesvědčeni, že mají vše potřebné k tomu, aby v roce 2011 znovu bojovali o přední příčky.“

V uplynulé sezoně závodil v barvách Fimmco Speed Up Andrea Iannone a Gábor Talmácsi. Ital byl vůbec nejúspěšnějším jezdcem, protože pětkrát startoval z pole position a získal celkem osm umístění na stupních vítězů, včetně tří vítězství v závodě. Ročník 2010 ukončil na třetí příčce, ale po skončení sezony přestoupil k týmu Speed Master, kde mají stroj značky Suter.

Dařilo se také Gáboru Talmácsimu, závod sice nevyhrál, ale dosahoval stabilních výsledků, což mu stačilo na celkové sedmé místo. V Portugalsku vyhrál kvalifikaci a zaznamenal také jedno umístění na stupních vítězů, když v aragonské Grand Prix projel cílem třetí. Maďar koncem roku od Fimmco Speed Up odešel k týmu Antonia Banderase, což jak víme pro něho znamenalo konec nadějí na další pokračování v mistrovství světa.

Pro rok 2011 tak došlo ke kompletní změně jezdecké sestavy a na místo výše jmenovaných přišli mladíci Pol Espargaró a Valentin Debise. Španěl Esargaró závodil v nejnižší kubatuře posledních pět let a loni byl velmi blízko možnosti vyhrát titul. Nestalo se, nakonec skončil třetí, ale z pohledu Speed Up je to výrazná posila a jezdec, který má předpoklady navázat na Iannoneho úspěchy.

Francouz Valentin Debise, jenž v únoru oslaví své devatenácté narozeniny, loni závodil v kategorii Moto2 jako jediný s motocyklem značky ADV, ale v sedmnácti závodech sezony nezískal jediný bod.  „S Polem Espargarem bychom měli být schopni bojovat o stupně vítězů hned od začátku, zatímco Valentin Debise je tak trošku neznámá, ale bude plně vyzbrojen nejlepším vybavením a technickým personálem, takže doufáme, že bude schopen předvést svůj potenciál,“ řekl Steve Bones.

Zatím poslední vítězství pro britskou FTR získal ve finální Grand Prix roku 2010 český závodník týmu Cardion AB Motoracing Karel Abraham, jenž se tímto skvělým způsobem ve Valencii rozloučil s kubaturou Moto2 a přestoupil do prestižní MotoGP.


17. února | Marc Márquez dnes slaví 26 let. odkaz
17. února | To celebrate @marcmarquez93's 26th birthday, we're throwing it back to his 7 World titles celebrations 🎉 #Level7 odkaz
17. února | 🎉 Happy birthday to the fastest, and happiest, 26 year old we know!🎂 ¡Felicidades campeón! Here's to always pushin… odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 40 let: odkaz
9. února | What’s a weekend without a fresh meme? 😉 @MotoGP @Rins42 #SUZUKing odkaz