Gábor Talmácsi získával během testu v Barceloně zkušenosti

Jeho kontakt s motocyklem a pocit jistoty se po testu zlepšil.
Klepněte pro větší obrázekTen kdo sledoval páteční volný trénink MotoGP v Barceloně na německé satelitní televizi a uviděl Gábora Talmácsiho v kombinéze týmu Sot Racing musel zůstat v němém úžasu a ještě jednou si zkontrolovat, zda je to opravdu trénink královské kubatury a ne čtvrtlitrů, co v té chvíli běží na televizní obrazovce.

Skutečně se maďarskému jezdci povedl opravdu husarský kousek, když po třech závodech v sedle čtvrtlitrové Aprilie opustil tuto kubaturu, vynechal dva podniky Grand Prix v Le Mans a Mugellu a v pozici jezdce MotoGP se postavil na startovní rošt katalánské Velké ceny v sedle Hondy RC212V.

Samozřejmě bez jakékoliv zkušenosti s prototypem MotoGP mu patřila ve všech jízdách stejně jak v samotném závodu poslední pozice, ale test v Barceloně, který následoval hned druhý den po závodu, byl pro maďarského jezdce vítanou možností jak si s Hondou blíže porozumět.

„V závodu bylo všechno až příliš rychlé,“ zhodnotil své první zkušenosti Gábor Talmácsi. „Podíval jsem se na svou tabuli a už jsem byl v místě pro brždění. Dneska jsem byl po celou dobu víc pod dohledem.“

„Je to velmi důležité, abych si stále zlepšoval časy na kolo. Po testech se cítím více silnější. Teď už věřím, že mám místo v MotoGP,“ pokračoval Talmácsi. „Cílem pro další závod je nebýt posledním člověkem, který protne cílovou čáru, ale právě teď to není vůbec jednoduché potom, co jsem jel v pátek poprvé.“

Jedna z věcí, kterou maďarský jezdec potřeboval okamžitě upravit byla řídítka jeho Hondy. V této věci mu u Scot Racing vyšli vstříc a během testu si dále mohl vyzkoušet ostatní věci na 800ccm motocyklu, které jsou pro něho samozřejmě po předchozích zkušenostech s motocykly tříd 125ccm a 250ccm zcela nové.

„Zkoušeli jsme různá nastavení a to zvlášť s přední vidlicí. Pracovali jsme s elektronikou a na řízení trakce, což je pro mě v této chvíli dost obtížné posoudit. Získávám s motocyklem stále lepší kontakt a větší jistotu a ohledně budoucnosti jsem pozitivní,“ řekl Gábor Talmacsi po skončení testu v Barceloně.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře