Garry McCoy se vrací do MotoGP

Australan přišel o možnost závodit třetí sezonu s Triumphem v šampionátu supersportů a jeho služeb okamžitě využil italský FB Corse, který se zkušeným sedmatřicetiletým borcem podepsal dvouletý kontrakt.

Projekt FB Corse v MotoGP byl dlouho spojován s Anglo-Američanem Johnem Hopkinsem, který měl svými zkušenostmi přispět k vývoji jejich závodního prototypu královské kubatury. Nicméně minulý týden Hopkins oznámil návrat mezi americké superbiky, kde bude závodit v sedle Suzuki GSX-R1000 týmu Hammer.

Italům netrvalo dlouho a za Hopkinse si našli náhradu v podobě ostříleného borce Garry McCoye, jenž se do MotoGP vrací téměř po čtyřech letech. V roce 2006 totiž ve dvou posledních závodech sezony vyzkoušel motocyklový prototyp značky Ilmor X3.

U FB Corse chtěli jméno svého jezdce prozradit až na únorové prezentaci v Milánu, ale McCoy se pochlubil na svém profilu v síti Facebook, kde uvedl: „Jsem zpátky v MotoGP!!! Po dva roky budu s vaši podporou pracovat na vývoji FB01! Chci poděkovat Andreovi Ferrarimu a Sergio Bertocchimu a vůbec všem od FB Corse, že mi dali šanci k návratu do MotoGP. Dříve jsem o tomto týmu prakticky nic nevěděl, ale to co jsem viděl vypadá opravdu velmi dobře.“

FB Corse sídlí v italské Modeně, kde intenzivně pracují na 800ccm motocyklovém prototypu, který původně navrhl Oral Engineering pro projekt tříválcového BMW v MotoGP, ale ten se nakonec neuskutečnil. Jak bude vypadat účast FB Corse v letošním ročníku mistrovství světa bude s nejvyšší pravděpodobností oznámeno během jejich oficiální prezentace v Miláně.

Není tak vyloučeno, že se FB Corse dostane na seznam týmů královské kubatury pro sezonu 2010 a Garry McCoy bude osmnáctým jezdcem na startovním roštu MotoGP, jenž spolu s ostatními absolvuje všech osmnáct závodů sezony.

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz