GP Francie 2022 - fotografie

Minulý týden se na okruhu v Le Mans konala Velká cena Francie. Nad následujícími fotografiemi si můžeme připomenout, jak závod dopadl.

Velkou cenu Francie v kategorii MotoGP sice delší dobu vedl Francesco Bagnaia, ale sedm kol před koncem upadl. Pro výhru si nakonec dojel Enea Bastianini, pro nějž to byla už třetí výhra v tomto roce. Bastianini zatím zůstává jediným jezdcem královské kubatury, který letos dokázal zvítězit více než jednou. Druhé místo si v Le Mans vyjel Jack Miller. Na podium vystoupil i Aleix Espargaro, který až do cíle dokázal udržet těsně za sebou domácího jezdce Quartarara. První pětku doplnil druhý z domácích jezdců – Zarco.

V Moto2 si pro výhru dojel Augusto Fernanandez. Na podium vystoupili i Aron Canet a Somkiat Chantra. Český jezdec Filip Salač má na Le Mans dobré vzpomínky z loňského roku, kdy zde vystoupil na podium ve třídě Moto3, nicméně letos v Moto2 tento výsledek nezopakoval. Letošní ročník GP Francie byl pro Salače dost komplikovaný. Během závodu dokázal odvrátit pád, ale narazil při tom helmou o kapotu a po zbytek závodu mu tekla krev z nosu. Navzdory tomu si vyjel jeden bod.

Závod nejslabší kubatury musel být přerušen kvůli dešti. Z vítězství se nakonec radoval Jaume Masiá. Druhý skončil Ayumu Sasaki. Na nejnižší stupínek podia tentokrát vystoupil Izan Guevara. 

Foto: Václav Duška Jr.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře