GP Japonska se letos nepojede

Na seznam zrušených závodů se dnes přidala i Velká cena Japonska, která se měla konat 18. října na okruhu v Motegi.

Z důvodu současné pandemie koronaviru už muselo být zrušeno nebo odloženo několik Velkých cen. Zrušen byl závod MotoGP v Kataru, dále pak všechny závody v Německu, Nizozemsku, Finsku, Velké Británii a v Austrálii. Dnes se nově na seznam zrušených závodů přidala i Velká cena Japonska, která se měla konat ve dnech 16. až 18. října 2020.

Odloženy jsou pro zatím následující závody: GP Španělska, GP Francie, GP Itálie, GP Katalánska, GP Amerik, GP Argentiny a GP Thajska.

GP Velké Británie a GP Austrálie jsou pro letošek zrušeny

GP Velké Británie a GP Austrálie jsou pro letošek zrušeny

„Velmi tvrdě pracujeme na tom, aby bylo možné restartovat sezónu a uspořádat co nejvíce závodů co nejbezpečnějším způsobem. Z tohoto důvodu se FIM a Dorna po dohodě s IRTA a MSMA rozhodly, že až do poloviny listopadu zůstane MotoGP v Evropě a odjede se tolik evropských závodů, kolik to jen bude možné. Závody v zámoří by proto měly být naplánovány až na polovinu listopadu nebo na později, což by bylo příliš pozdě pro japonskou Velkou cenu,“ vysvětlil Carmelo Ezpeleta, šéf Dorny.

Zatím se předpokládá, že sezóna začne ve druhé polovině července dvěma závody v Jerezu. GP České republiky zatím zůstává v plánu na 9. srpna. Definitivně potvrzeno to ale zatím není. Téměř jisté ovšem je, že letošní závody budou bez přítomnosti diváků na okruzích.

Zdroj: motogp.com, foto: Václav Duška Jr.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře