MotoGP: Fabio Quartararo vyhrál Velkou cenu Katalánska Foto: Václav Duška Jr.

MotoGP: Fabio Quartararo vyhrál Velkou cenu Katalánska | Foto: Václav Duška Jr.

MotoGP: Fabio Quartararo na startovním roštu Foto: Václav Duška Jr.
MotoGP: Podium GP Katalánska Foto: Václav Duška Jr.
MotoGP: Jorge Martin dojel v Katalánsku druhý Foto: Václav Duška Jr.
MotoGP: Jorge Martin Foto: Václav Duška Jr.
16
Fotogalerie

GP Katalánska 2022 – fotografie

Před osmi dny se jela Velká cena Katalánska. Nad následujícími fotografiemi si můžeme zavzpomínat na to, jak závod dopadl.

Do závodu královské kubatury se z první pozice vydával Aleix Espargaro, nicméně hned po startu se do vedení dostal Fabio Quartararo, který už nikoho před sebe nepustil a dojel si pro vítězství, díky němuž výrazně navýšil vedení v šampionátu. Aleix Espargaro se dlouho držel na druhé pozici, ale při nájezdu do posledního kola se mylně domníval, že už závod skončil. Kvůli předčasným oslavám se nakonec Espargaro propadl na páté místo. Na podium s Quartararem vystoupili Jorge Martin a Johann Zarco.

V úvodu závodu prostřední kubatury vedl Joe Roberts, ale o něco později z vedení upadl. O vítězství poté zabojovali Vietti s Canetem. Tím šťastnějším nakonec byl Vietti, který díky výhře navýšil vedení v šampionátu. Canet dorazil do cíle jako druhý. Na podium se podíval i Augusto Fernandez. Český jezdec Filip Salač v závodě upadl a žádné body si tedy nepřipsal.

V nejslabší kubatuře startoval jako první Foggia, kterého ovšem patnáct kol před koncem zradil jeho stroj. Jezdec tedy musel odstoupit. Pro výhru si nakonec dojel Izan Guevara. Druhý skončil nováček David Muňoz, pro nějž to bylo jeho první umístění na podiu. Třetí místo obsadil Tatsuki Suzuki.

Foto: Václav Duška Jr.

Doporučujeme

Články odjinud