GP Malajsie vyhrál Roberto Rolfo, mistrovský titul má Toni Elías

Vítězství v závodu GP Malajsie získal Roberto Rolfo z Italtransu S.T.R., Karel Abraham projel cílem v Sepangu na parádním šestém místě, ale nejvíc ze všech slavil Toni Elías, který se stal prvním mistrem světa šestistovek.

Tři závody před koncem sezony 2010 máme prvního mistra světa. Stal se jim Toni Elías, jezdec týmu Gresini Racing, jenž do této nové kubatury mistrovství světa přestoupil z MotoGP. Výhrou má velkou příležitost se do prestižní královské kubatury vrátit, což bylo jeho cílem.

První řada na startu třídy Moto2 patřila vítězi kvalifikace Juliánu Simónovi z Mapfre Aspar, druhý byl Alex De Angelis z JiR Moto2, třetí Thomas Lüthi z Interwetten Moriwaki a čtvrtý Toni Elías, jezdec Gresini Racing. V druhé řadě byl na sedmé startovní pozici český zástupce týmu Cardion AB Motoracing Karel Abraham.

Start absolutně nezvládl Julián Simón, který startoval z pole position, protože už v nájezdu do první zatáčky výrazně ztrácel. Vedení převzal Toni Elías, druhý jel Thomas Lüthi a třetí Alex De Angelis. Karel Abraham se po startu dostal na vnější stranu první zatáčky a také on si startem nepolepšil, protože mu po prvním kole patřila dvanáctá pozice.

V dalším kole už De Angelise předjela dvojice závodníků Scott Redding z Marc VDS, Andrea Iannone, jezdec Fimmco Speed Up a Julián Simón, který se tak zařadil na páté místo. Na předních příčkách probíhaly souboje v každé zatáčce, takže se pořadí neustále měnilo a v době, kdy do konce zbývalo patnáct kol převzal vedení v závodu Andrea Iannone a Julián Simón se po předjetí Elíase zařadil na třetí místo. První Iannone, druhý Lüthi, třetí Simón, čtvrtý Elías a pátý Redding.

Julián Simón přehnal nájezd do zatáčky, kde většinou jede ve srovnání s ostatními skutečně parádním smykem, ale tentokrát Španěla jeho stroj málem vyhodil ze sedla. Simón to ale ustál ale  ovšem za cenu propadu na sedmou příčku. Ve snaze dostihnout vedoucí jezdce pak chyboval, spadl a nejen, že nezískal dobré umístění v Sepangu, ale také se definitivně připravil o sice minimální, ale stále možnou šanci vyhrát titul.

Téměř v polovině závodu spadl z druhé pozice Thomas Lüthi a to byla pro tým Interwetten Moriwaki obrovská smůla a zklamání. První místo patřilo Iannonemu, druhý jel Elías a třetí De Angelis. Karel Abraham v té době závodil na osmém místě, ale o dvě kola později překonal Bradla s Aegerterem a posunul se na šestou příčku.

Pak přišel okamžik pro Roberta Rolfa, který vystřelil z páté pozice takovým způsobem, že v jedenáctém kole už vedl závodní pole šestistovek. Nelenil ani Karel Abraham, protože ve stejné době předjel Scotta Reddinga a posunul se na páté místo. Pořadí po patnácti kolech vyčerpávajícího klání šestistovek bylo – 1. Rolfo, 2. De Angelis, 3. Iannone, 4. Elías … 5,5s … 5. Debon, 6. Abraham, 7. Bradl, 8. Aegerter, 9. Cluzel … 2,6s … 10. Faubel. Julián Simón se vrátil s ulomenou stupačkou do závodu a pět kol před koncem jel jednadvacátý.

Krásné souboje o třetí místo předváděla v závěru závodu Moto2 dvojice Andrea Iannoene – Toni Elías. Závodní pole vedl Roberto Rolfo, ale těsně za ním byl Alex De Angelis, který byl velmi blízko svému nejlepšímu výsledku sezony. Dvě kola před cílem se začalo bojovat o zlato z Malajsie a De Angelis cítil obrovskou příležitost vyhrát závod Grand Prix, ale ten nakonec prohrál o jednu desetinu sekundy. Nicméně s umístěním musí být spokojen.

Závod vyhrál Roberto Rolfo z týmu Italtrans S.T.R., druhé místo obsadil Alex De Angelis a třetí skončil Andrea Iannone. Konec závodu Moto2 byl ve znamení oslav prvního mistra světa třídy Moto2, který v premiérovém roce 2010 vyhrál Španěl Toni Elías. Český závodník Karel Abraham obsadil šesté místo, což je určitě velmi hezké umístění pro jezdce brněnského týmu Cardion AB Racing.