GP v Brně se letos možná pojede naposledy

crazytunny  |  08. 06. 2014 22:36

Sachsenring je 2 hodinky od Hranic,...

Takhle jsem jednou přemýšlel a napadlo mě jak vznikla ta částka 20 mil, kterou přislíbil ministr školství. Začal jsem přemýšlet, jak velká může asi být ekonomicky udržitelná každoroční ztráta AMD Brno z pořádaní GP ČR? Určitě víc než 20 mil to být nemůže, protože to by AMD Brno přišlo brzy "na buben". Na mne to spíše působí tak, že AMD Brno tlačí na to, aby stát pokryl veškeré jeho výdaje za pořádaní GP ČR, a veškerý zisk by pak šel jemu do kapsy. Ať AMD Brno zveřejní veškeré finanční informace, ať se vidí kolik opravdu každoročně tratí a můžeme se pak bavit o oprávněnosti či neoprávněnosti jejich finančních požadavků na příspěvek od státu. Zatím jen AMD Brno mlží a mluví příliš obecně.

Je strašně zajímavé tady číst ty krásné idey o tom pohádkovém světě, kde je možné v současnosti nastavené ekonomice provozovat vrcholový motorsport bez pomoci státu.

Ok, ať ty kohoutky všude utnou, třeba se pak hospodaření účastníků a provozovatelů motorsportu změní, ale spíš by nastala situace, že by vrcholové série, jako MGP / F1 atd, zanikly.

Všichni ti ekonomičtí experti se žvásty typu: "pokud to vynáší takovej ranec, proč vůbec potřebuje Abrahám nějaké dotace", jsou naprosto mimo. Ano, jde z toho ranec, ale né Abrahámům. GP je obrovským tahákem a obrovskou finanční injekcí pro okolí okruhu, nakonec i pro ČR jako takovou (i nepřímo pomocí reklamy v TV... obrovské reklamy v TV). A to, že jim za tuhle "službu" není z ŽÁDNÉ strany nabídnuta nejmenší pomoc, je naprosto absurdní a sprosté. Neznám pana Abraháma ani nikoho z vedení okruhu, takže nemůžu říct, zda se tam nedějí nějaké černoty, ale pomoc státu, města a klidně i "parazitujících" firem, by podle mě mělo být samozřejmostí.

"If he can't do it with Ferrari, well, he can't do it"

Zix  |  12. 05. 2014 16:30

Když ten okruh vlastní pan Abraham, tak by si měl všechno zaplatit sám. Už vidím jak by se s státem dělil, kdyby byli v zisku.
Až nebudem nic dlužit, tak pak bych cpal peníze do takovýhle akcí, který nejsou nutný a jen se na nich prodělává.

Nejvíc mě ale štve, že ty dotace jdou z našich peněz a pak jim návštěvník musí dát další prachy a mnohem větší než normálně.

Z tvého příspěvku čiší absolutní neznalost. Vlastníkem Automotodromu není K.A., nýbrž akciová společnost, v níž má mj. akcie i Autoklub ČR. To za 1.) Za 2.) Název závodu je Grand prix ČESKÉ REPUBLIKY, nikoliv GP Abraham. Za 3.) O dotaci NEMŮŽE žádat Abraham, ale jen AČR, bez jehož souhlasu nemůže být naše GP ani zapsána do kaledáře akcí FIM. Za 4.) Pokud by byla dotace uvolněna, nepříjde do Brna, ale přímo promotérovi, tj. Dorna. Za 5.) Nebýt neustále zvyšovaného registračního poplatku Dorně, nebyl by Autodrom ve ztrátě. Na běžný celoroční provoz si vydělá. Na GP prodělává jen on, stát na ní vydělá. Za 6.) Štvát tě může ledasco, ( mě např. štvou církevní restituce ) ale pokud u nás nebudou zavedeny daňové asignace, ani ty, ani já tok daní a jejich použití neovlivníme. Za 7.) Pokud je ti návštěva GP ČR proti srsti, nejezdi na ni. Vyber si jinou v zahraničí, ale upozorňuju tě, že zdarma ( jak si asi představuješ ) to není nikde. Ba právě naopak.

crazytunny  |  12. 05. 2014 11:02

Proč Praha dala 20mil do stavby Olympijského parku a Brno nemůže dát 20mil na VC ???

Přidej, těch milionů bylo 80.

A jen na okraj. Ty peníze té Praze schválil ČOV, jehož členové jsou zastoupeni v Národní radě sportu, která vyškrtla GP ze seznamu významných sportovních akcí.

No ,tak jsem zhlédnul tuto diskuzi a mám taky svůj názor.Já to vidím tak , že se nejedná ani tak o dotaci , jak o investici do reklamy pro ČR v zahraničí. Nevím přesně o jak velkou částku se jedná , ale kdyby to bylo třeba 70 mil.Tak 2/3 částky ať dá stát , právě na tuto propagaci ,protože jméno ČR se po dobu konání GP , bude hodně prezentovat a navíc se tyto peníze státu vrátí ve formě daní z veškerých příjmů okolo GP , poplatků za dálnice , z daní za benzín , který všichni návštěvníci potřebují atd...... .No a zbylou 1/3 ať dá nějaké sdružení ( nebo něco podobného ) vzniklé ze všech těch hoteliérů, restaurací , dovozců moto , pořadatele akce a všech těch kteří mají zájem , aby se GP u nás pořádala. A myslím , že fanoušek může být spokojen

giaco  |  10. 05. 2014 09:26

Nic nedostanete! Nejste voliči ČSSD!

viktor čistič  |  10. 05. 2014 13:05

Co blázníš ve sportu je přeci samej čistej demokrat a odborník

MirosPikos  |  09. 05. 2014 13:00

Pakliže se GP Brna neobejde bez peněz i těch lidí, kteří nemají absolutně žádný vztah k motocyklům, pak je jedině dobře, že se Velká cena Brna nebude jezdit.

Pokud je to životaschopný projekt, a obejde se bez ukradených peněz (peněz, které byly zkonfiskovány daňovým poplatníkům), tak tu bude Velká cena nadále.

Všichni, co by rádi, aby Velká cena Brna pokračovala, mohou uspořádat veřejnou sbírku, mohou prodat své motocykly, auta, domy a peníze věnovat na tuto akci. Ale nemohou chtít, aby jejich koníček sponzoroval nedobrovolně někdo jiný.

Tak raději tedy dobrovolně a s radostí sponzoruj třeba Festival v K. Varech, tunel Blanka, církevní restituce, Open-karty, olympijský park v Praze během olympiády za 83 mil., nákup Pandurů, projekt PROMO-PRO, případně soc. dávky indočechům. Stačí si vybrat, a napsat to třeba Svazu Zahrádkářů. Ale už prosím Tě, nelez to oznamovat sem, kde se scházejí fandové motosportu. Děkuji.

Příspěvek byl 1× upraven, naposled 09. 05. 2014 13:29

viktor čistič  |  09. 05. 2014 18:57

Tak hele bacha s těma zahrádkářema opatrně

Dýzl  |  09. 05. 2014 19:40

Já jsem fanda motosportu a sponzoruji jej tím, že platím televizní poplatky za sledování a také je mi vnucena reklama při přenosech. A z daní kterou jsou mi ukradeny nemám zájem financovat mimo veřejně prospěšné služby absolutně nic, samozřejmě včetně toho co jsi vyjmenoval a mohl bych přidat předlouhý další seznam. Včetně soukromého podnikání nějaké soukromé firmy která patří AMD. Byť nám útočí na city dojemnou agitkou v článku ke kterému diskutujeme.

viktor čistič  |  10. 05. 2014 13:29

Jaké televizní poplatky máš na mysli , veřejnoprávní rozhlas a TV?
Já tvoje rozhořčení chápu,ale pokus se přemýšlet do důsledku, od toho jestli se pojede nebo ne a kolik se se peněz vrátí.Ve státu moc státních institucí není a většinou je to soukromý sektor co by měl řídit stát jak to řídí je druhá věc , nevím jestli ty jsi v soukromém sektoru a v jakém městě žiješ,ale většina státní ekonomiky funguje přerozdělováním peněz do krajů a regionů právě podle toho jak který hospodaří a co vykazuje, takže pokud vykáže méně bude to mít za důsledek další propad a rozvoj v daném regionu, všechno je hold tak provázané od posledního občana po největšího (mafiána) senátora v kraji.Kolik se dostává dotací v zemědělství to ti nevadí? A kolik těch dotací je oprávněných a že to nejsou milionky ,ale pokud je nedostanou budeme žrát hnus ze západu nebo z Polska. Všude to státy dotují tak ,aby jejich soukromé objekty prosperovali tohle ale víš a slyšet nechceš. A ona i taková velká cena přinese i blbýmu stánkaři třeba obrat ,že nemusí 4 měsíce přemýšlet co s ním bude a jde to dál a dál. Je to hnus a vydírání vím, že by to šlo i bez té finanční pomoci, kdo si ale nepožádá a nebude tlačit nebude na tom lépe ,když ví že to jde. Tohle není dotace unie ,ale peníze co se vrátí našim lidem tak není zapotřebí tolik tmářství nic s tím neuděláme od toho jsou jiní páni a pak už se tomu říká politika a tu snad nikdo z nás tady řešit nechce. Teď jde spíše o to, ať se někdo otevřeně z politických špiček vyjádří k celému problému. Navrhněte někdo z vás svému poslanci či senátorovi jestli se toho ujme a celou věc dá se říci prošetří a podá neodborné motoristické,tedy nám fanouškům, přesné vyjádření a vyjádření druhé strany a zajistí nezávislé posouzení strany třetí!!! Pak se může udělat závěr. Může se toho zhostit jako náš zástupce právě tento server a postupně nás informovat nebo nejlépe až bude vše pohromadě a ne jak je zvykem přijít nejprve s bulvárním škvárem typu potápěč uhořel v plamenech, pak se o tom budu bavit dál na úrovni až budou daná fakta.

Dýzl  |  10. 05. 2014 14:07

K dotacím jsem se vyjádřil naprosto jasně jinde, takže se nebudu opakovat. Diskuze je tedy již tak košatá, takže příspěvek lehce zapadne. Asi jsi to nečetl.
Jinak k tomu přerozdělování. Takže stát nám ukradne daně zadotuje závody, aby potom nějaký stánkař prosperoval a měl na 4 měsíce vystaráno. Nebo rozdá zemědělcům aby se nedováželo odjinud. Jenže tady se vyrábí stejný humus jako třeba v tom Polsku, o něčem co se občas z Polska najde se píše, o našem mlčí. Já když pojedu do Polska, nakoupím kvalitněji než u nás. To co sem dotáhnou obchodníci nemá s dotacemi nic společného.

viktor čistič  |  10. 05. 2014 14:32

Do Polska jedeš protože to tam nakoupíš levněji
A proč to je tam levnější?
Tady nakoupíš od soukromníka taky kvalitní, ale sakramentsky dražší a proč asi ,od masa po brambory, což jsou zrovna privilegované věci na dotace a to už od chovu, krmiv či sadby, pročpak tady asi velkochovy padli ,protože Němci se rozhodli náš trh zlikvidovat a obsadit jejich svinstvem a tak je to se vším, stát to prostě podpoří, protože se to jejich lidem a ekonomice vrátí a to mnohonásobně a dlouhodobě. Naše daně se ztrácí úplně někde jinde to zase rozebíral Mamba , kolik nás stojí nepotřební europoslanci nebo senát a co přemrštěné platy na ministerstvech či jiných postech a co další mafiánské projekty , myslím že nepatříš mezi ovce a víš taky co je tady kámen úrazu to je ale hold špinavý kapitalismus nikoli demokracie a ani ta není nic lidského, vždy to bylo a bude proti lidem, to už je ale filozofie a na jiný lepší způsob zřízení není člověk svým omezeným myšlením připravený, tak se budeme řídit tím co nebude utopie. Dejme dohromady otázky nejlépe v samostatné rubrice kdo co chce vědět, pokud možno na trochu objektivní úrovni a zvolme nebo oslovme zástupce z daného regionu ,který se toho ujme a objasní všechny pro a proti včetně ekonomického rozboru od toho tam snad jsou.

Dýzl  |  10. 05. 2014 16:44

Viktore, mně kapitalismus nevadí, vadí mi jen bezohledné svině, který jakýkoliv systém využívají jen pro sebe. A také mi vadí, že tupá masa ovčanů si nechá vše líbit.
A co se týká Němců, případně EU, že by nám něco násilně zakazovali, tak to není. Jen se chovají tržně, jsou protřelí a obezřetní a když jim přebarvení bolševici a naivní pravdoláskovci otevřeli vrata dokořán, chovali se jako dávní dobyvatelé vůči nezkušeným domorodcům, za pár korálek, cetek, ohnivou vodu (obrazně) prodali co měli.
Znalí lidé, včetně naších úspěšných emigrantů tehdejší vládnoucí rychlokvašenou garnituru varovali, nikdo je ale nebral na zřetel a teď máme vše vyrabované a jsme jen konzumenti a pracovní síla pro nové kolonizátory.
Kdysi jsem byl jeden z mála, kdo se snažil burcovat proti rozkradení strakonické Čezety. Bylo to ale marné, odborářům zacpali hubu pár jidášskými korunami a výplatami které nebyly podloženy výkonem a produkcí. Nešlo to ani v tisku, vše bylo ob-šlápnuté a jeden z mála redaktorů který měl odvahu o tom psát, byl "odejít" z redakce.1 2 3 4

Přihlásit k odběru
Posílat příspěvky na adresu:


9:25 | Dnešní podium MotoGP: odkaz
9:24 | Márquez vítězí podesáté v letošním roce. Pouze v Austinu závod nedokončil, jinak byl vždy první nebo druhý. odkaz
9:23 | Márquezovo dnešní vítězství je jeho čtvrtým v řadě za sebou. Před tím zvítězil v Misanu, Aragonii a v Thajsku. odkaz
9:22 | Márquezův motocykl po průjezdu cílem přestal jet. Márquezovi tedy musel pomoci Syahrin. odkaz
9:19 | Dovi slaví své sté podium kariéry. odkaz

Harmonogram

GP Japonska, Motegi
Pátek 18. října
Moto3 1. trénink   02:00–02:40
Moto2 1. trénink   02:55–03:35
MotoGP 1. trénink   03:50–04:35
Moto3 2. trénink   06:15–06:55
Moto2 2. trénink   07:10–07:50
MotoGP 2. trénink   08:05–08:50
Sobota 19. října
Moto3 3. trénink   02:00–02:40
Moto2 3. trénink   02:55–03:35
MotoGP 3. trénink   03:50–04:35
Moto3 1. kvalifikace   05:35–05:50
Moto3 2. kvalifikace   06:00–06:15
Moto2 1. kvalifikace   06:30–06:45
Moto2 2. kvalifikace   06:55–07:10
MotoGP 4. trénink   07:25–07:55
MotoGP 1. kvalifikace   08:05–08:20
MotoGP 2. kvalifikace   08:30–08:45
Neděle 20. října    
Moto3 warm up   01:40–02:00
Moto2 warm up   02:10–02:30
MotoGP warm up   02:40–03:00
Moto3 závod   05:00
Moto2 závod   06:20
MotoGP závod   08:00