GP Velké Británie 2022 – fotografie

Před týdnem se jela Velká cena Velké Británie. Nad následujícími fotografiemi si můžeme zavzpomínat na to, jak závod dopadl.

Do britského závodu královské kubatury startoval z první pozice Johann Zarco, nicméně daleko nedojel. Šestnáct kol před koncem upadl z vedení, pak se sice ještě rozjel, ale záhy musel zajet do boxů a skončit. Pro výhru si dojel Francesco Bagnaia. Na podium jej doprovodili Maverick Viňales a Jack Miller.

V prostřední kubatuře startoval z pole position Augusto Fernandez. Velkou část závodu vedl Alonso Lopez, ale nakonec se z výhry radoval Augusto Fernandez. Lopez se musel smířit s druhou pozicí. Na podium spolu s nimi vystoupil i domácí jezdec Jake Dixon.

Svůj první start z pole position si ve Velké Británii vyzkoušel Diogo Moreira, nakonec ovšem dojel šestý. Pro vítězství si dojel Dennis Foggia. Druhé místo obsadil Jaume Masiá a třetí skončil Deniz Öncü.

Foto: Václav Duška Jr.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

24. září | Kvalifikaci Moto2 se podařilo dokončit. Z pole position se raduje Canet. Kvalifikace MotoGP se ovšem kvůli dešti opět odkládá.
24. září | Jezdci Moto2 se vrátí na trať v 8:38 našeho času. 1. kvalifikace MotoGP odstartuje v 9:00 a 2. kvalifikace se pojede od 9:25. odkaz
24. září | Jezdci stále čekají... Somkiat Chantra si během čekání stačil i trochu zdřímnout... odkaz
24. září | Tatsuki Suzuki se dnes raduje z pole position a kromě toho slaví i své narozeniny... odkaz
24. září | Stále prší... Do akce tedy jako tradičně vstupují kachničky... odkaz