GP Velké Británie a GP Austrálie jsou pro letošek zrušeny

Zatím už byly zrušeny závody v Německu, Nizozemsku a ve Finsku. Nyní se na seznam zrušených závodů přidávají i GP Velké Británie a GP Austrálie.

Kvůli současné pandemii koronaviru už bylo letos odloženo a zrušeno několik závodů. Zatím se jel pouze závod slabších kubatur v Kataru. Odloženy byly Velké ceny Thajska, Ameriky, Argentiny, Španělska, Francie, Itálie a Katalánska. Zrušeny byly zatím závody v Něměcku, Nizozemsku a Finsku. Zrušen byl i závod kategorie MotoGP v Kataru. Nově se na seznam zrušených závodů přidávají i GP Velké Británie a GP Austrálie.  GP Velké Británie se měla jet ve dnech 28. až 30. srpna a GP Austrálie byla naplánována na 23. až 25. října.

Skutečná GP Velké Británie tedy letos nebude, ale už tuto neděli se pojede alespoň virtuální závod na okruhu Silverstone. Zúčastní se jezdci všech tří kubatur. Závod startuje v 15:00.

Virtuální GP Velké Británie – seznam účastníků závodu

Virtuální GP Velké Británie – seznam účastníků závodu

Předběžný plán pro letošní rok zatím stále počítá s tím, že 15. července by se mohl konat test v Jerezu a znovu závodit by se mohlo ve druhé polovině července taktéž na okruhu v Jerezu.

Předběžný kalendář pro letošní rok

19. a 26. července – Jerez

9. srpna – Brno

16. a 23. srpna – Red Bull Ring

6. a 13. září – Misano

27. září a 4. října – Aragon

11. nebo 18. října – Barcelona

25. října a 1. listopadu – Valencie

S tím, že během října by se eventuálně mohl jet i jeden závod v Le Mans. V tuto chvíli však zatím stále není nic definitivního.

Zdroj: motogp.com, foto: Václav Duška Jr.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

23. února | Fausto Gresini zemřel. Spekulace o jeho smrti se objevily už včera, následně však byly vyvráceny. Nyní Gresiniho smrt potvrdil tým Gresini Racing. odkaz
23. února | Během včerejška se objevovaly zprávy, že Fausto Gresini zemřel na koronavirus. Tým tyto informace následně vyvrátil, nicméně dle posledních zpráv je Gresiniho stav velmi kritický. odkaz
17. února | Marc Márquez dnes slaví 28 let. odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 42 let. odkaz
11. února | Fabio Quartararo přiznal, že v prosinci prodělal Covid. Už je ale zase v pořádku. odkaz