GP Velké Británie a GP Austrálie jsou pro letošek zrušeny

Zatím už byly zrušeny závody v Německu, Nizozemsku a ve Finsku. Nyní se na seznam zrušených závodů přidávají i GP Velké Británie a GP Austrálie.

Kvůli současné pandemii koronaviru už bylo letos odloženo a zrušeno několik závodů. Zatím se jel pouze závod slabších kubatur v Kataru. Odloženy byly Velké ceny Thajska, Ameriky, Argentiny, Španělska, Francie, Itálie a Katalánska. Zrušeny byly zatím závody v Něměcku, Nizozemsku a Finsku. Zrušen byl i závod kategorie MotoGP v Kataru. Nově se na seznam zrušených závodů přidávají i GP Velké Británie a GP Austrálie.  GP Velké Británie se měla jet ve dnech 28. až 30. srpna a GP Austrálie byla naplánována na 23. až 25. října.

Skutečná GP Velké Británie tedy letos nebude, ale už tuto neděli se pojede alespoň virtuální závod na okruhu Silverstone. Zúčastní se jezdci všech tří kubatur. Závod startuje v 15:00.

Virtuální GP Velké Británie – seznam účastníků závodu

Virtuální GP Velké Británie – seznam účastníků závodu

Předběžný plán pro letošní rok zatím stále počítá s tím, že 15. července by se mohl konat test v Jerezu a znovu závodit by se mohlo ve druhé polovině července taktéž na okruhu v Jerezu.

Předběžný kalendář pro letošní rok

19. a 26. července – Jerez

9. srpna – Brno

16. a 23. srpna – Red Bull Ring

6. a 13. září – Misano

27. září a 4. října – Aragon

11. nebo 18. října – Barcelona

25. října a 1. listopadu – Valencie

S tím, že během října by se eventuálně mohl jet i jeden závod v Le Mans. V tuto chvíli však zatím stále není nic definitivního.

Zdroj: motogp.com, foto: Václav Duška Jr.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


21. října | Velkou cenu Teruelu bude muset vynechat Riccardo Rossi, protože měl pozitivní test na koronavirus.
18. října | Marc Márquez dnes napsal na Twitter: "Ahoj všem! Jsem bratr Alexe Márqueze." odkaz
18. října | Takto otec bratrů Márquezových prožíval Alexův boj o vítězství. Nakonec tedy Alex Márquez dojel těsně druhý za Rinsem. odkaz
18. října | Alex Márquez si dnes dojel pro druhé podium v řadě. odkaz
18. října | Joan Mir sice ještě nevyhrál ani jeden závod MotoGP, ale po dnešku je novým vedoucím mužem šampionátu. Je to poprvé od roku 2000, co se do čela šampionátu dostal jezdec Suzuki. odkaz