Gresini hledá pro Simoncelliho týmového kolegu

Vedení týmu má v této věci rozhodnout do konce července.
Vedení týmu San Carlo Honda Gresini věří, že do konce července rozhodnou, kdo bude týmovým kolegou pro Marca Simoncelliho, který pojede u Gresiniho týmu v roce 2010 svou premiéru v MotoGP.

Rozhodnutí oznámit spojeni Gresiniho týmu s úřadujícím mistrem světa Marcem Simoncellim, který jede s týmem Metis Gilera svou poslední sezonu v čtvrtlitrové kubatuře, padlo na čtyřiadvacátého června během závodního víkendu v Assenu.

Od té doby je také jasné, že jeden ze současné jezdecké dvojice Toni Elías a Alex De Angelis půjde z kola ven. Toni Elías je v průběžném hodnocení třináctý a Alex De Angelis čtrnáctý, což jsou po osmi kolech sezony výsledky, které vůbec nedělají radost vedení Gresiniho týmu.

Proto se může záležitost s druhým místem vedle Simoncelliho vyvinout úplně jinak a z týmu budou muset odejít oba jejich současní jezdci. Během Velké ceny Spojených států totiž crash.net zjistil, že je ve hře rovněž Marco Melandri, současný jezdec Hayate Racing.

V letech 2005 až 2007 Marco Melandri závodil v barvách Hondy Gresini. V roce 2005 se umístil na druhém místě za vítězným Valentinem Rossim. Celkem získal pět vítězství v závodu a umístil se sedmnáctkrát na stupních vítězů než se rozhodl pro osudový přestup k tovární Ducati.

V závěru sezony 2008 podepsal smlouvu s tovární Kawasaki, ale ta mistrovství světa opustila hned začátkem roku 2009. V letošní sezoně tak Melandri závodí s motocyklem Kawasaki, ale bez tovární podpory.

Jeho výsledky jsou ovšem s týmem Hayate velmi dobré, v Le Mans získal zatém nejlepší umístění v podobě druhého místa a v průběžném pořadí je po osmém kole sezony sedmý. Samozřejmě je jasné, že se postupně začne projevovat chybějící podpora továrny.

Nicméně Melandri s týmem Hayate podepsal také z toho důvodu, aby si letos znovu vybudoval svou reputaci po katastrově u Ducati a zajistil si tak konkurenceschopný motocykl pro příští sezonu. Což by se mu mohlo splnit právě u Gresiniho, ale jak sám Melandri uvedl, dřív než koncem srpna je velmi těžké rozhodnout o budoucnosti v roce 2010.

I když se stále častěji hovoří o definitivním konci Kawasaki v mistrovství světa, nic není podle Melandriho rozhodnuto a jejich vyjádření k pokračování Hayate s motocyklem ZX-RR se očekává v době závodního víkendu na okruhu v německém Sachsenringu.

Takže před malou přestávkou v MotoGP, která bude následovat po závodu v Británii 26. července a bude trvat až do srpnové Velké ceny České republiky už pravděpodobně zjistíme další dvě neznámé v přestupové rovnici pro sezonu 2010.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

23. února | Niccolo Antonelli dnes slaví 22 let.
21. února | Francesco Bagnaia pojede příští rok v MotoGP u týmu Pramac Racing.
21. února | Tým Repsol Honda představil svůj motocykl pro rok 2018: odkaz
21. února | Již je to oficiální. Folgera nahradí Syahrin.
18. února | Márquez po pádu v zatáčce č. 12: odkaz