Gresiniho Hondy zatím v druhé desítce

Pro dvojici italských závodníků Marca Simoncelliho a Marca Melandriho nezačal první den příprav na domácí Velkou cenu tím nejlepším způsobem, protože jejich časy jim stačily na v pořadí dvanácté a třinácté místo.

Obě RC212V v barvách týmu San Carlo Honda Gresini v pátek na dráze v Mugellu nepatřily k těm nejrychlejším, protože se týmu nepodařilo najít správné nastavení pro technickou a celkem dost nerovnou dráhu. Večer měli všichni společné sezení, kde hledali nový směr, kterým se vydají v druhém sobotním tréninku.

„Nezačali jsme tak špatně, ale je správné říct, že změny, které jsme v průběhu tréninku provedli nepřinesly žádný účinek,“ řekl na úvod Marco Simoncelli. „Nakonec jsme skončili dvanáctí, takže do zítřka potřebujeme přeorganizovat naše myšlenky, jak budeme dál postupovat s motocyklem.“

„Podmínky na dráze také nejsou nejlepší s mnoha nerovnostmi, což znamená, že někdy nedokážu dostat motorku tam, kde bych rád. Pokusíme se tento problém vyřešit zlepšením vyvážení motocyklu a získat tak větší jistotu na přední části,“ řekl závěrem dvanáctý Marco Simoncelli.

Marco Melandri nebyl vůbec nadšen stavem povrchu dráhy v Mugellu, protože to mu jen stěžovalo jízdu na nastavení, které mu absolutně neumožnilo zajet rychlé kolo, které by ho přiblížil vedoucím příčkám. Nicméně sám uznal, že tato situace je pro všechny naprosto stejná.

„Grand Prix nezačala tím nejlepším způsobem,“ uvedl po prvním tréninku třináctý Marco Melandri. „První výjezd byl v pořádku, ale potom jsme vyzkoušeli několik nových věcí, abychom motocykl ještě víc  zlepšili, ale ve výsledku to bylo naopak horší. Nakonec byl kontakt se strojem hrozný.“

„Teď potřebujeme analyzovat data a zjistit, proč byla naše zvolená cesta tolik špatná a co můžeme udělat proto, abychom našli tu správnou. Dráha tu není vůbec v dobrém stavu. Každým rokem se to tu zhoršuje a je plná nerovností, ale pro všechny stejná, takže na to se vymlouvat nedá,“ uvedl závěrem domácí Melandri.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře