Gresiniho jezdci lemují startovní rošt, Simoncelli je první, Akijoši poslední

Marco Simoncelli zajel svou druhou pole position v královské kubatuře, rád by svou formu potvrdil také skvělým výsledkem. Náhradník Kousuke Akijoši zítra odstartuje ze sedmnáctého místa.
Gresiniho jezdci lemují startovní rošt, Simoncelli je první, Akijoši poslední

Tým San Carlo Honda Gresini bude mít svého zástupce na začátku i na konci startovního roštu Velké ceny Nizozemska v Assenu. Marco Simoncelli zajel svou druhou pole position ve třídě MotoGP. Hiroši Aojama tentokrát zaskakuje za Daniho Pedrosu v továrním týmu Repsol Honda. Jeho místo dočasně zaujal testovací jezdec Hondy Kousuke Akijoši se přes veškerou snahu umístil až na poslední sedmnácté pozici.

Simoncelli byl nejrychlejší už v pátek na mokru, dnes i v kvalifikaci na suchu. Ital má zatím problémy potvrzovat své skvělé kvalifikační výkony i v závodě. Ví, že tým by si už pořádný výsledek zasloužil. "Motorka je dobrá, i když ne stoprocentní, protože jsme neměli moc času ji nastavit. V řadě zatáček není moc velká přilnavost," upozornil. "Mé tempo je dobré, ale důležité je být dobrý zítra. Mohlo by být dobrým znamením, že závodíme v sobotu."

Kousuke Akijoši se v MotoGP jako náhradník či jezdec na divokou kartu pohybuje už od roku 2006. Právě v Assenu a pak v Barceloně loni zaskakoval v týmu Interwetten Honda za zraněného Hirošiho Aojamu, letos svého krajana zastupuje znovu.

"Jsem rád, že jsem tady v Assenu a zpátky v MotoGP. Pochopitelně trať díky proměnlivému počasí není jednoduchá, ale snažil jsem se udělat maximum, budu v tom pokračovat ve warm-upu a doufám, že zajedu slušný závod," přeje si testovací jezdec Hondy, který pochopitelně poděkoval za příležitost Hondě i týmu.

Ze Simoncilliho pole position měl radost také Fausto Gresini. "Marco byl včera skvělý a dnes zajel opravdu dobrý čas. Ukázal velkou rychlost i odhodlání na mokru i na suchu. Je čas, aby svou úžasnou formu přeměnil ve výsledek. Jsem hrdý, že máme takový talent v našem týmu," chválil.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře


25. října | Závod MotoGP už je sice za námi, ale ještě nás čeká závod třídy Moto2, který se netradičně jede až jako poslední. odkaz
25. října | Devátého vítěze jsme se dnes nedočkali. Morbidelli si připsal své druhé vítězství této sezóny. odkaz
25. října | Navzdory nepříznivému vývoji pandemie koronaviru v mnoha evropských zemích by se poslední tři závody letošního roku měly odjet podle plánu. odkaz
24. října | Danilo Petrucci dnes slaví 30 let. odkaz
23. října | I tentokrát proběhlo čištění rychle, takže už se zase jezdí.