Gresiniho jezdcům se v Doningtonu dařilo hlavně za deště

Potřebují si zlepšit nastavení na suchou dráhu.
Oba jezdci Gresiniho týmu Toni Elías a Alex De Angelis si velmi dobře poradili s nástrahami mokré dráhy okruhu v Doningtonu, ale když dráha postupně osychala nedařilo se jim přizpůsobit nastavení motocyklu a k tomu vhodnou kombinaci pneumatik. Španělský jezdec Toni Elías tak zajel devátý čas a jeho týmový kolega De Angelis až šestnáctý.

„V mokrých podmínkách se potřebujeme zlepšit hned v několika oblastech, ale jsem si jistý, že k tomu během víkendu dostaneme hodně příležitostí a jsem přesvědčen, že můžeme provést velká zlepšení, protože změny, které potřebujeme udělat jsou celkem jasné,“ řekl Toni Elías.

„V suchých podmínkách to bylo celkem dost náročné. Nakonec deváté místo není tak špatné, je takové normální. Nejsme zase tak daleko, ale dneska to bylo ošemetné,“ pokračoval Elías a závěrem dodal: „Doufejme, že zítra nebude celý den pršet, abychom dokázali najet hodně kol na suché dráze a pokud to nevyjde, tak to bude stejná situace pro všechny.“

Alex De Angelis má před druhým volným tréninkem a kvalifikací hodně práce, aby mu jeho mechanici připravili motocykl, s kterým si dokáže zajistit na startu nějakou rozumnou pozici pro nedělní závod. Zejména se jim nedaří získat potřebnou úroveň přilnavosti u zadního kola, což je pro sobotní trénink úkol číslo jedna.

„Nakonec byla dráha téměř suchá, takže jsem se rozhodl vrátit do boxů, protože tam nebyla žádná užitečná data, která bych tam získal a jenom jsem ničil pneumatiky, což nemělo smysl,“ řekl Alex De Angelis.

„Ve svých dvou prvních jízdách na mokré dráze jsem zajížděl konzistentní časy na úrovni pátého až osmého místa, což bylo dobré. Potom jsme provedli některé změny na přední a zadní straně motocyklu, abychom se pokusili najít lepší přilnavost, protože tento okruh je obzvlášť kluzký, když je mokrý.“

„Některé věci se nám podařilo vyřešit na předku, ale už se nám tolik nedařilo se zadní částí motorky a to je také něco, na čem budeme zítra pracovat, pokud bude znovu pršet. Doufejme, že tomu tak ale nebude, protože si myslím, že si všichni přejí, aby bylo sucho!“ řekl závěrem Alex De Angelis.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře