Gresiniho tým chce v letošní sezóně bojovat s nejlepšími

Toni Elías pojede s tovární specifikací Hondy RC212V.
Tým Fausta Gresiniho už dva roky nezískal ve světovém šampionátu třídy MotoGP vítězství v závodě. V letošní sezóně, ale chtějí tuto nepříznivou situaci změnit. Příchodem Toniho Elíase, po jeho roční zkušenosti u Ducati, všichni v týmu věří, že ve spojení s tovární specifikací Hondy, bude Španěl znovu bojovat o nejvyšší příčky.

Byl to právě Toni Elías, který v portugalské Grand Prix, v roce 2006, zvítězil s Gresiniho Hondou a v letošním roce vytvoří jezdeckou dvojici s Alexem De Angelisem, který měl svůj křest v královské kubatuře v roce 2008.

„Po obtížném roku 2008, je našim cílem znovu bojovat s nejlepšími. Zvítězit může jen jeden jezdec, ale v tomto roce půjdeme pro ty nejvyšší příčky,“ uvedl šéf týmu San Carlo Honda Gresini.

V letošní sezóně bude Elías závodit na tovární specifikaci Hondy RC212V, což mu dává velkou šanci uspět ve vysoké konkurenci. Do této chvíle měl možnost vyzkoušet jen klasickou satelitní Hondu, ale to už se má změnit hned v prvním předsezónním testu v Malajsii.

„Práce na Toniho motocyklu začínají tento týden a rozhodně ho budeme mít připravený pro Sepang. Bude to velmi podobný stroj, co používají tovární jezdci, konkurenční motocykl, který mě nechává v klidu a optimismu pro rok 2009,“ řekl Gresini a pokračoval: „Alex De Angelis měl první rok obtížný, ale také si myslím, že letos může mít mnohem lepší rok, díky jeho jednoleté zkušenosti.“

Fausto Gresini v průběhu minulé sezóny také vedl jednání s Marcem Melandrim, který byl v minulosti jezdcem v jeho týmu. Melandri se tehdy rozhodl pro tovární Kawasaki a dnes toho pravděpodobně lituje, protože tovární tým Kawasaki již neexistuje.

K otázce nepříznivé situace ohledně budoucnosti dvou jezdců Kawasaki, Gresini závěrem řekl: „Byl by to hřích, aby dva jezdci kalibru Melandriho a Hopkinse, jeden rok nezávodili.“

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 28 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 23 let. odkaz
5. prosince | Marc Márquez má za sebou úspěšnou operaci ramene. odkaz
4. prosince | Franco Morbidelli dnes slaví 24 let.
28. listopadu | Joan Mir měl dnes při testu v Jerezu velký pád, ale naštěstí se mu nic vážného nestalo. odkaz