Hanika dnes v Montmeló kvůli pádu nedojel

Karel Hanika bodoval naposledy v Argentině. Již čtvrtý závod je tak bez bodů. V Katalánsku upadl Hanika tři kola před cílem.

V kvalifikaci si Hanika vyjel dvanácté místo, což pro něj znamenalo start ze čtvrté řady. Nedokázal tedy navázat na svůj kvalifikační úspěch z Mugella, kdy do závodu vyrážel jako čtvrtý. V Montmeló zajel Hanika své nejlepší kvalifikační kolo za 1:51,528. Na vítěze kvalifikace tak ztratil 1,391s.

„Po včerejšku jsem byl velmi spokojený s prací, kterou jsme odvedli, protože motorka pak byla velmi dobrá. Nemám moc jasno v tom, co se stalo dneska. Neudělali žádné velké změny na motorce, ale podmínky na dráze se změnily. Když jsme nasadili nové pneumatiky, nebylo pro mě snadné v některých zatáčkách přidat plyn, protože jsem měl potíže s vibracemi. To byl náš největší problém. Měli bychom na tom zapracovat, do zítřka to vyřešit a tak to také uděláme. Naštěstí v naší kategorii není pozice na startu až tak moc důležitá a stát například v šesté řadě stále znamená, že má člověk ještě šanci,“ prohlásil po kvalifikaci Hanika.

Moto3: Kent v Katalánsku rozšířil svou sbírku vítězství

V Mugellu Hanika dokonce bojoval o vítězství, ale po kontaktu s Vazquezem tehdy upadl. V Katalánsku se brněnský závodník sice do bojů o vítězství ani stupně vítězů nedostal, na bodech se však pohyboval a bodovanou příčku držel i v době, kdy došlo ke kontaktu s Julesem Danilem. Po pádu již Hanika nepokračoval. Jeho závod tak skončil o tři kola dříve, než bylo žádoucí. Ve čtvrtém závodě v řadě tak Hanika končí bez bodového zisku. Zatím má Hanika osmnáct bodů a v průběžném pořadí šampionátu mu patří patnácté místo.

„Neodstartoval jsem moc dobře. Prvních pár metrů nebylo tak špatných, ale jakmile jsem najel do první zatáčky, předjelo mě několik soupeřů a já jsem tak ztratil hodně pozic. První kola mě stála hodně sil, navíc jsem se trochu trápil na nových pneumatikách. Od třetího kola jsem už byl schopen držet se ve vedení své skupiny. Měl jsem dobré tempo, pneumatiky už fungovaly dobře a já jsem dokázal dojet jezdce před námi. V průběhu těchto kol jela motorka velmi dobře a díky tomu jsem mohl dohnat a předjet několik svých soupeřů. V závěru závodu ale pneumatiky znovu odešly. V rychlých zatáčkách jsem byl široký, ideální to nebylo ani na rovinkách. Později – tři kola před koncem – do mě v desáté zatáčce vrazil jeden z jezdců a poslal mě k zemi. Pozitivem jsou dobrá kola, která jsem zajel v první polovině velké ceny, ale teď už musíme myslet na Holandsko a Německo, což jsou mé oblíbené okruhy. Doufám, že tam vybojuji dobré výsledky,“ věří si před dalšími závody brněnský závodník.

18:51 | Dominique Aegerter byl dodatečně diskvalifikován z GP San Marina kvůli použití nepovoleného oleje. Přijde tak o vítězství.
18:20 | Nemocný Folger nepojede ani v Austrálii. Nahradí jej Broc Parkes.
17:47 | Narozeniny dnes slaví Casey Stoner (32 let), Andrea Locatelli (21 let) a Nicolo Bulega (18 let).
15. října | Warm upy jsou zkráceny na 15 minut. Odkládají se i starty závodů.