Hayden: Čeká nás ještě hodně práce, ale na to jsme už zvyklí!

Stoner je s výsledkem prvního dne spokojen.
Klepněte pro větší obrázekOba jezdci tovární Ducati Casey Stoner a Nicky Hayden dnes zahájili přípravu na sobotní Velkou cenu Nizozemí na slavném holandském okruhu v Assenu, kde se pojede v pořadí už jednašedesátá Velká cena.

Casey Stoner tentokrát neměl moc práce s nastavením své Ducati, protože ta mu dobře fungovala okamžitě po prvním výjezdu z boxů. Tým se mohl zaměřit na další práci, kterou měli plánovanou na první den a Australan postupně zrychloval.

„Dneska odpoledne nám to šlo opravdu dobře a my navázali na to, kde jsme skončili v Katalánsku, což je dobré znamení,“ řekl Casey Stoner. „Zpravidla musíme na motocyklu provést hodně změn na každé jednotlivé dráze a obvykle musíme věnovat první trénink tvrdé práci na adaptaci nastavení, ale tady to vypadalo dobře okamžitě po výjezdu z boxů.“

„Během tréninku jsme zkoušeli několik věcí, ale jakmile jsme se dostali k tvrdé přední pneumatice všechno to do sebe zapadlo a mohli jet ještě mnohem rychleji, ale v posledním kole jsem na to tlačil až moc tvrdě a byl v jednom místě široký,“ pokračoval Stoner.

„Máme ještě pár zlepšení, která je třeba udělat, ale celkem vzato jsem pozitivní vzhledem k rychlosti a to zvlášť na tak větrném okruhu, protože obvykle tady s větrem bojujeme,“ uvedl Australský jezdec tovární Ducati, který si v prvním volném tréninku dojel pro třetí čas.

Nicky Hayden v první polovině experimentoval s elektronikou, ale brzy se vrátili k úspěšnějšímu nastavení z Barcelony a na výsledcích to bylo postupně znát. Večer ještě budou řešit převodové stupně u převodovky, aby vše bylo připraveno na zítřejší druhý dopolední trénink.

„Měli jsme různé nápady, jaké tady vyzkoušet nastavení elektroniky a také jsem s jedním ze začátku jezdil, ale vůbec mi nevyhovovalo a tak jsme se vrátili k něčemu podobnému, jaké jsme už používali v Barceloně, což nám umožnilo se posunout pořadím nahoru,“ uvedl dnes dvanáctý Nicky Hayden.

„Naše ztráta na přední pozice je tady menší než tomu bylo na ostatních okruzích, ale bohužel sekunda je tady hodně a naše pozice tak není příliš velkým zlepšením,“ pokračoval Hayden.

„Jsou tam určité části dráhy, které jsou hodně dobré a pak následují sekce, kde jsem mezi převodovými Klepněte pro větší obrázekstupni, takže dnes večer se budeme muset podívat na převodovku a všechno to dát dohromady na zítřek. Máme ještě hodně práce, ale na to jsme už zvyklí!“

„Tento víkend jezdím s číslem dvaadvacet na přilbě. Číslo je rodinného přítele z Ameriky Nicka Cumminse, který se nedávno zranil během závodu ploché dráhy. Jeho táta mě sponzoroval, když jsem byl mladší a chci tak jemu a jejich rodině říct, že jsme s nimi, myslíme na ně a věříme, že vše dobře dopadne,“ řekl závěrem Nicky Hayden.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře