Hayden: Loňská sezóna byla těžká, letos mám velká očekávání

Nicky Hayden má pro svou druhou sezónu u Ducati v plánu významný pokrok. Loni se po vzoru svých předchůdců s motorkou trápil, ale doufá, že se letos vše změní.

"Nebudu pro rok 2009 hledat výmluvy, ale byl pro nás velmi těžký," uvedl Hayden. "Těžší, než jsme očekávali. Ale jsem hrdý na sebe a tým, jak jsme zareagovali, a na výsledky, kterých jsme díky tvrdé práci, sebedůvěře a důvěře v motorku dosáhli."

"Na začátku roku jsme se pohybovali na patnáctém nebo šestnáctém místě, poté jsme vystoupili na pódium v Indy a ke konci roku jsme v závodech dokončovali konzistentně mezi pěti nejlepšími, což je obrovský pokrok."

"Pro rok 2010 mám velká očekávání. Motorka, kterou jsem řídil během testů ve Valencii, se mi líbila a jsem potěšen uskutečněnými změnami. Teď musíme najít dobré základní nastavení, které bude fungovat na různých okruzích, abychom se okamžitě dostávali do tempa, aniž bychom museli dělat moc velké změny."

Hayden chce dobré základní nastavení najít během zimních testů, aby se vyhnul opakování loňských problémů, kdy v průběhu závodního víkendu zkoušel všechno možné a představu o vyhovujícím nastavení měl až po závodě.

Haydenovi loni hodně pomohl dlouhodobý testovací jezdec Ducati Vittoriano Guareschi, jemuž se podařilo najít nastavení, které Američana posunulo výrazně vpřed. Spoléhat se na něj bude Hayden i letos.

"Je to velká výhoda, mít Vittoriana, jezdce, který zná motorku dokonale a může okamžitě využít naší zpětnou vazbu," uvedl. "Občas je těžké najít limity Desmosedici, ale její potenciál je obrovský - Casey to v minulosti ukázal a pokračuje v tom dál."

"Jistě, na motorku má mimořádnou vazbu a má neuvěřitelný talent, ale já věřím, že také dokážeme pokročit."

Hayden na závěr odmítl, že by Ducati stavěla motorku na míru Stonerovi. Australský kolega by podle něj byl rychlý na jakémkoliv stroji.

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz