Hayden: Musíte mít radost z toho co děláte

Američan nyní jezdí v daleko větší pohodě než na začátku sezony.
Nicky Hayden se u Ducati cítí jako doma a odpovídají tomu i jeho výsledky z druhé poloviny letošní sezony. Američan si ale myslí, že by jeho výkony mohly být daleko lepší pokud by nebylo v letošním roce tak razantně omezeno testování.

Potom, co začátkem roku odešla z MotoGP Kawasaki a podobné problémy také řešila formule 1 se odsouhlasilo hned několik změn v pravidlech mistrovství světa silničních motocyklů a jednou z nich bylo i omezení času určeného k testování.

V předsezonní přípravě tak měly letos týmy a jejich jezdci k dispozici jen celkem tři testy a během samotné sezony dva v Barceloně a Brně. To je opravdu minimální počet ve srovnání s předchozími ročníky, kdy se v zimě testovalo mnohem víc a po většině závodů pan následovaly jednodenní nebo dvoudenní testy.

„V Barceloně byl jeden test a to jsem si tehdy myslel, že nebyl nejlepší, ale jakmile jsme jeli do Assenu okamžitě jsem cítil pokrok i v dalších závodech,“ uvedl Nicky Hayden. „Potom znovu v Brně. Tehdy jsme zkoušeli několik věcí a ve skutečnosti to nebylo jednoznačné, ale strávil jsem celý den jízdou na motocyklu a testováním. A potom znovu jedeme do Indy a byli tam zase o něco lepší. To mě samozřejmě nutí, abych si přál více příležitostí k testování.“

V tomto bodu sezony si Hayden troufá říct, že se současná situace ve srovnání se začátkem sezony změnila k lepšímu a po šestém místu z Brna a třetím z Indianapolisu si Američan myslí, že do konce sezony dokáže v závodech udržet krok s vedoucími jezdci.

„Když teď na motocyklu jezdím, tak se cítím daleko víc pohodlněji,“ pokračoval Hayden. „Užívám si to. Musíte mít radost z toho o děláte a někdy to bylo dost mizerné.“

„Pořád máme ještě dost práce, kterou je třeba udělat a nechci se tím nechat nějak unést. S týmem jsme ale udělali určitý pokrok a stejně tak já ve spojení s Juanem Martinezem (šéf mechaniků Nicky Haydena). Začali jsme spolupracovat teprve od čtvrtého závodu sezony a to nějakou dobu zabere.“ 

Po závodu v Indianapolisu u Ducati prodloužili Nicky Haydenovi smlouvu a ukončili tak v té době hodně diskutovanou možnost příchodu Daniho Pedrosy. Američan byl samozřejmě s takovým postupem spokojený a rád, že všechna ta práce, kterou spolu s týmem věnovali do zlepšení jeho výsledků nepřišla vniveč.

„Byla by to opravdu škoda, když se podíváte na to, kde jsme byli v prvních třech nebo čtyřech závodech a kde jsme teď, odejít a začínat někde od začátku by bylo hodně nešťastné pro mě i pro Ducati,“ pokračoval Hayden. „Teď jsme si právě začali dobře rozumět, v týmu a na motocyklu se teď cítím velmi dobře.“

„Doufejme, že budeme mít výraznou závěrečnou část sezony, stejně tak společné mimosezonní testy a v příštím roce zahájíme novou sezonu mnohem silnější,“ uvedl závěrem Nicky Hayden, Mistr světa z roku 2006 a současný jezdec továrního týmu Ducati.
21:06 | Jonas Folger nebude letos závodit.
15. ledna | Romano Fenati dnes slaví 22 let.
14. ledna | Francesco Bagnaia dnes slaví 21 let.
12. ledna | Maverick Viňales dnes slaví 23 let.
10. ledna | Andrea Migno dnes slaví 22 let.