Hayden stále hledá cestu ke své GP9, ale zůstává optimistou

Příští Velká cena je domácím závodem pro značku Ducati.
Nicky Hayden po podpisu smlouvy s Ducati tušil, že jeho přestup na italský motocykl nebude jednoduchý, ale pravděpodobně si nemyslel, že po čtyřech kolech sezony bude figurovat s devíti body na patnácté pozici průběžného hodnocení šampionátu.

Mistr světa z roku 2006 letos nedokázal zajet s tovární GP9 výsledek v první desítce a jeho nejlepším umístěním je zatím dvanácté místo. Pravděpodobně jen Marco Melandri je tím správným mužem, který dokáže pochopit, co se právě teď honí Američanovi hlavou.

Ducati by jen nerada viděla znovu stejný problémy v případě týmového jezdce Casey Stonera a posílila tým amerického jezdce o zkušeného hlavního mechanika Juana Martineze, který má pomoci Haydenovi se postupně přibližovat výkonnostní úrovni jeho australského kolegy.

Příští Velká cena je v italském Mugellu, což je domácí závod Ducati a Hayden bude chtít využít domácího prostředí svého týmu k tomu, aby si letos už konečně výsledkově i bodově polepšil. Jenže to nebude mít vůbec jednoduché a klíč k tomu, jak využít přednosti GP9 ve svůj prospěch, stále hledá.

„Někdy si myslím, že už začínám dělat pokroky a pak zase udělám velký krok zpátky. Sezona je dlouhá a nechci se dostat příliš dolů. V současné době je to zklamání, ale doufejme, že můžu najít směr, který bych rád.“

„Skutečně teď nemůžu získat ten správný způsob, který by ten motocykl o trochu zlepšil. A když něco udělám jen to zhorší. Přesto Casey předvádí, že motocykl potenciál má, takže to musím vyřešit,“ řekl Hayden a závěrem dodal: „Motocykl do dokázat může, takže musím být optimistou, že něco takového není nemožné.“
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

23. února | Niccolo Antonelli dnes slaví 22 let.
21. února | Francesco Bagnaia pojede příští rok v MotoGP u týmu Pramac Racing.
21. února | Tým Repsol Honda představil svůj motocykl pro rok 2018: odkaz
21. února | Již je to oficiální. Folgera nahradí Syahrin.
18. února | Márquez po pádu v zatáčce č. 12: odkaz