Hayden v Indianapolisu, ale zatím jen na kole

Ve Spojených státech je příprava na Velkou cenu Indianapolisu v plném proudu a domácí závodníci se těší pozornosti médií, jako v tomto případě jezdec tovární Ducati.

Mistr světa z roku 2006 je velkým fanouškem cyklistiky a právě v sedle silničního speciálu si zajel několik kol na velodromu v Indianapolisu. Jezdce tovární Ducati doprovodili členové týmů Zipp Speed Weaponry a Marian University.

„Je to dobré pro tělesnou kondici, jak po duševní tak silové stránce. Jízda na kole je velmi dobrý způsob, jak cvičit mysl, protože je někdy důležitější být duševně odolnější než fyzicky,“ řekl Nicky Hayden, pro něhož je jízda na kole nezbytnou součástí tréninku.

V posledních dvou závodech v Indianapolisu se Hayden pokaždé prosadil na stupně vítězů a o to samé bude usilovat i letos koncem srpna. „Mám tuto dráhu hodně rád. Sedí mému stylu jízdy a Ducati by tam měla fungovat dobře, takže uvidíme.“

V této fázi šampionátu je Hayden šestý a v domácím závodu Velké ceny Indianapolisu pojede nejen před všemi domácími fanoušky, ale před zraky svých kamarádů a rodiny. Motivace navázat na předchozí úspěchy je v jeho případě velká a je si vědom, že má k dispozici stroj, s kterým to může dokázat.

„Sezona se vyvíjí dobře. Často jsme byli v první pětce, ale potřebuje udělat ještě další krok a zlepšit se. Máme technický komplet, abychom to dokázali. Vím, že to můžu udělat. Nepotřebuji o tom mluvit. Potřebuji prostě vyjet na dráhu a dělat to, co se počítá,“ řekl Hayden.


14:23 | Tony Arbolino musel po svém pádu na prohlídku do zdravotního střediska na okruhu. odkaz
20. září | Opakovaný start musel být odložen, protože začalo zase pršet. odkaz
20. září | Závod Moto2 byl přerušen kvůli dešti. Nový závod se pojede na deset kol. odkaz
20. září | Nagashima zajel nejlepší čas dnešního warm upu a následně drsně upadl. odkaz
20. září | Tatsuki Suzuki má po pádu v kvalifikaci zlomené levé zápěstí, do závodu tedy nenastoupí. odkaz