Héctor Barberá byl první den nejlepším z nováčků

Španěl zajel v prvním tréninku čas na kolo 1´41,034 sekundy a byl tak nejlepším nováčkem na výsledkové listině, což je pro jezdce Aspar týmu parádní vstup do závodního víkendu.

Své nejrychlejší kolo zajel hned na začátku. O něco později měl nehodu, když spadl v poslední zatáčce, ale vše se obešlo bez zranění a Barberá nasedl na druhou GP10. Ta ovšem měla jiné nastavení a španělskému jezdci se již nepodařilo svůj čas zlepšit. Nicméně v sobotu chce Španěl zabojovat a před nedělním závodem si vytvořil výhodnou pozici na startu a tím pádem šanci na dobrý výsledek.

„Už jsem se nemohl dočkat až začne trénink a vyjel na dráhu plný nadšení a hned ze začátku nastavil vysokou rychlost. Bohužel po čtyřech kolech jsem v poslední zatáčce příliš pozdě zabrzdil a spadl,“ řekl Héctor Barberá, osmý muž pátečního tréninku v Jerezu. „Byla to má chyba a naštěstí se přitom nezranil.“

„Potom jsem jel na svém druhém motocyklu, který měl jiné nastavení a byl pro mě celkem problém nastavit stejnou rychlost jako předtím. Později jsem se vrátil zpátky k prvnímu motocyklu, ale už nebyl čas na nějaké zlepšení. Byl jsem spokojený z první části tréninku a nejvíc je na tom pozitivní to, že moje časy jsou rychlejší od těch, co jsem tu zajel naposledy.“

„Na motorce se cítím dobře, stahujeme ztrátu na vedoucí jezdce a třebaže je osmé místo velmi dobrý start závodního víkendu věřím, že je tu stále velký prostor pro další zlepšení,“ uvedl jezdec týmu Páginas Amarillas Aspar, Héctor Barberá.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

10. prosince | Shoya Tomizawa by dnes měl 27 let. odkaz
8. prosince | Alex Rins dnes slaví 22 let.
26. listopadu | Takhle jezdce moc často nevídáme: odkaz
26. listopadu | Od pátku 24. 11. je již možné zakoupit vstupenky na GP České republiky 2018.
23. listopadu | Alex Márquez testuje v Jerezu motocykl MotoGP. Nahradil zraněného Lüthiho. odkaz