Hector Barbera po velké bitvě s Pasinim vyhrál závod v Misanu

[GP San Marina - 250 ccm, závod]

Druhý závod Velké ceny San Marina myslím nenechal nikoho na pochybách, že závody silničních motocyklů jsou opravdu skvělou podívanou pro všechny fanoušky motosportu. V napínavém souboji o pozice na stupních vítězů vyhrál dnešní závod třídy 250ccm Hector Barbera z Pepe World, těsně za Španělem dojel Mattia Pasini a třetí Alvaro Bautista.

Vedoucí jezdec průběžného hodnocení Hiroshi Aoyama bojoval o třetí místo s Alvarem Bautistou a oba si tak navzájem hlídali své pozice, protože maximální zisk bodů je pro každého v tomto stádiu šampionátu velmi důležitý.

Český jezdec Lukáš Pešek měl v dnešním závodu Velké ceny San Marina velkou smůlu, protože za jeho odstoupením byl prasklý řetěz jeho Aprilie v barvách týmu Auto Kelly-ČP. Peškovi se podařil start, později figuroval kolem desáté pozice, ale technická závada mu ukončila možné naděje na další dobrý výsledek.

Karel Abraham z týmu Cardion AB Motoracing startoval z jedenácté pozice, ale v nájezdu do druhého kola byl až sedmnáctý. Během závodu postupně zrychloval a nakonec si dojel pro body za jedenácté místo.

Ještě před koncem první poloviny závodu čtvrtlitrů havaroval Marco Simoncelli z Metis Gilery a nejen, že přišel o vítězství v domácí Grand Prix, ale se vší pravděpodobností i o obhajobu titulu mistra světa. Pořadí bylo v době, kdy do konce závodu zbývalo třináct kol - první Pasini, druhý Barbera, třetí Bautista, čtvrtý Aoyama a pátý Di Meglio.

V druhé polovině závodu se bojovalo o první a třetí místo, když se Mattia Pansini nechal předjet Barberou a o třetí pozici zase válčila trojice jezdců Mike Di Meglio, Hiroshi Aoyama a Alvaro Bautista. Zejména poslední dva jmenovaní si v Misanu ke konci nic nedarovali.

Dech beroucí souboje předváděla v závěrečných kolech vedoucí dvojice Mattia Pasini a Hector Barbera. K vidění tam nebyla nouze i o těsné souboje tělo na tělo, ale nakonec se z maxima bodů radoval Hector Barbera.