Hervé Poncharal: Byla to katastrofa

Ani jednomu z jezdců týmu Monster Yamaha Tech 3 se v Le Mans nedařilo. Colin Edwards měl problémy při brzdění a náklonech, Ben Spies dokonce upadl a závod nedokončil.

Velká cena Francie byla pro tým Monster Yamaha Tech 3 domácím závodem. Jenže na okruhu Bugatti se Colinu Edwardsovi ani Benu Spiesovi moc nevedlo. Edwards se neudržel mezi nejlepšími deseti a dojel dvanáctý, Spies, který po sobotním pádu startoval s poraněným chodidlem, v sedmém kole ve třetí zatáčce spadl. V té době jel na jedenácté pozici.

Edwards dosáhl během své kariéry v Le Mans řady úspěchů, ale momentálně má problémy s motorkou. "S chlapama z týmu na tom pracujeme, ale nedaří se nám problém vyřešit. Jakmile jsem začal brzdit a naklánět motorku, objevil se potíže," popisoval Texasan. "Je to nepříjemné, protože jsem tu očekával mnohem lepší výsledek."

Těžký víkend má za sebou také Spies, který v sobotu upadl. "Měl jsem dobrý start, po dvou kolech jsem se dostal do slušného rytmu a začal si věřit. Pak jsem uviděl Capirossiho, jak mu ve třetí zatáčce utekl předek. Vzápětí se mi to stalo taky a byl jsem na zemi," vysvětloval Američan. "Byl to nečekaný pád, ale naštěstí jsem si nezpůsobil další zranění."

Stejně jako jeho týmový kolega, také on chce být v příštím závodě v Mugellu silnější. Stále věří, že se prosadí na čelní místa.

Šéf týmu Hervé Poncharal označil výsledek dokonce za katastrofální, protože očekávání od jeho týmu byla veliká. "Viděli jsme, jak se Ben rychle učí trať a věděli jsme, že Le Mans je jedna z nejlepších Colinových tratí. Bylo pochopitelné, že se Ben trochu trápil se svou nohou. Bohužel v závodě havaroval, je mi ho líto, protože byl odhodlaný dostat se do top ten. Colinovi se tu nedařilo tak jako jindy. Budeme analyzovat data, abychom pochopili, proč se nám nedařilo," dodal Francouz.

18. února | Márquez po pádu v zatáčce č. 12: odkaz
18. února | Na thajskou dráhu dnes zavítal had: odkaz
17. února | Marc Márquez dnes slaví 25 let.
16. února | Rossi odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 39 let.