Herve Poncharal chce získat do Tech 3 Bena Spiese

Francouz uvažuje o americkém jezdci už pro sezonu 2010.
Velmi dobré výkony Bena Spiese ve světovém seriálu závodů superbiků mají pozitivní dopad na jeho možný přestup do třídy MotoGP, kde už chtěl v tomto roce nadějný Američan závodit. Otázkou je, kde se pro něho najde volné místo.

Vzhledem k tomu, že si Američan velmi dobře rozumí s Yamahou je první v pořadí samozřejmě jejich tovární tým. Tam je ale Valentino Rossi s dvouletou smlouvou a Jorge Lorenzo je v pozici Italova nástupce, takže v příštích dvou letech je tovární tým pro Spiese zřejmě nereálný.

Další možností je satelitní tým Yamahy. Jak se zdá u Tech 3 by nebyli proti změně jezdeckého obsazení, což dokazuje prohlášení Herve Poncharala, když v rozhovoru pro francouzský Caradisiac.com uvedl, že by rád získal Spiese už pro příští sezonu.

Ještě ani nezačala ta letošní sezona a šéf týmu Tech 3 Herve Poncharal dal svým dvěma jezdcům jasně najevo, že nikdo z nich nemá nic jistého, když pro francouzský motoristický portál uvedl: „Ben Spies na mě upřímně velmi zapůsobil. Je jasné, že je to mimořádný jezdec a já ho chci získat pro sezonu 2010!“

„Mluvili jsme s ním v minulém roce stejně, jak s Marcem Simoncellim. Ben Spies udělal do této chvíle velký dojem a má víc jak jisté místo v MotoGP. Je mi jasné, že tam bude v roce 2010 a doufám, že to bude s námi,“ uvedl šéf Tech 3.

Oběma současným jezdcům Tech 3 Colinu Edwardsovi a Jamesi Toselandovi končí smlouvy v závěru letošního roku. Edwards se může rozhodnout odejít buď k superbikům nebo do americké série AMA. Závody v Americe, ale nyní prožívají těžké časy a tak je možné, že se Edwards nakonec rozhodne zůstat v MotoGP.

Potom, jak se zatím projevila výkonnostní úroveň obou jezdců, je ve velkém ohrožení místo Jamese Toselanda, což jen podpořila slova Herve Poncharala, když pro Caradisiac.com na adresu svých jezdců uvedl: „Colin má skvělé technické cítění. Ihned se vypořádal s přechodem na pneumatiky Bridgestone. Když se podíváme na Lorenza, trvalo mu dva dny než se dostal na jeho časy.“

Když Poncharal hovořil o Jamesi Toselandovi byl mnohem přísnější. „James má vše, co žádal. Dali jsme mu perfektní podmínky k tomu být úspěšný. Nyní od něho očekáváme, že pojede stejně s ostatními jezdci Yamahy. Jediná osoba, která drží klíč od nedostatku výkonu je James samotný,“ uvedl závěrem Poncharal.

Hodně napjatá atmosféra u týmu Tech 3 vznikla po výměně šéfmechaniků Guy Coulona a Gary Reynderse. Výměna byla Toselandem zdůvodněna jazykovou bariérou mezi ním a Coulonem, ale Colin Edwards od té doby s britským jezdcem nepromluvil. Výsledky předchozích dvou testů, kde Edwards patřil mezi jedny z nejlepších jezdců a naopak Toseland figuroval na dně výsledkových listin jen utvrzuje v tom, jaká je asi teď ve francouzském týmu atmosféra.

20. ledna | Jorge Lorenzo si při tréninku v Itálii zranil zápěstí. Zítra půjde na operaci v Barceloně. Bližší informace budou k dispozici po operaci.
20. ledna | Marco Simoncelli by dnes měl 32 let.
18. ledna | Dnes večer (od 18:00) bude probíhat představení týmu Ducati. Přímý přenos bude k dispozici na stránkách… odkaz
18. ledna | Jack Miller dnes slaví 24 let. odkaz
15. ledna | Romano Fenati dnes slaví 23 let.