Hiroshi Aoyama včera poprvé vyzkoušel Hondu RC212V

Mistr světa čtvrtlitrů bude příští rok jediným Japoncem v MotoGP.
Mistr světa čtvrtlitrů Hiroshi Aoyama si v pondělí poprvé vyzkoušel jízdu na závodním prototypu MotoGP, když zahájil přípravu na nový ročník světového šampionátu spolu s týmem Daniela M. Eppa pod názvem Interwetten MotoGP.

Osmadvacetiletý japonský závodník vyrazil na dráhu ve Valencii spolu s ostatními nováčky a kolegy z třídy 250ccm Marcem Simoncellim, Álvárem Bautistou a Héctorem Barberou a i když na nejlepší čas Casey Stonera ztratil kolem pět sekund, první zkušeností v sedle Hondy RC212V byl nadšený.

„Poprvé jsem si vyzkoušel motocykl MotoGP a byl to velký zážitek,“ řekl Hiroshi Aoyama. „Ve srovnání s čtvrtlitrovým motocyklem je tam velký rozdíl v brždění, takže jsem dneska nedokázal najít ten správný cit, ale napoprvé to bylo dobré. Tento týden máme ještě dva dny testování, takže cílem je získat ten správný kontakt s motocyklem.“

K pondělnímu testu Japonec dále uvedl: „Rozhodli jsme se nezapojit elektronickou kontrolu řízení akcelerace, protáčení, brždění motorem nebo jízdy po zadním kole, takže vše bylo manuálně. To ovšem znamenalo, že ježdění bylo těžší, ale jinak hodně zábavné a bylo prima projíždět zatáčky smykem. Zítra už bychom měli nějaké prvky řízení na motocyklu zapojit,“ řekl závěrem Hiroshi Aoyama.
18. února | Márquez po pádu v zatáčce č. 12: odkaz
18. února | Na thajskou dráhu dnes zavítal had: odkaz
17. února | Marc Márquez dnes slaví 25 let.
16. února | Rossi odkaz
16. února | Valentino Rossi dnes slaví 39 let.