Hiroši Aojama třináctým časem v kvalifikaci překvapil

Po náročné léčbě zlomeniny dvanáctého obratle si japonský závodník v kvalifikaci na jedenáctou Grand Prix sezony zajel pro čas do páté řady na startu, což nikdo nečekal a o to větší je to překvapení.

Nicméně pro samotný závod asi tolik neznamená, protože u Interwetten Hondy je všem jasné, že Hiroši Aojama zatím není ve stoprocentní kondici a jen s problémy si stejnou rychlost dokáže udržet ve všech osmadvaceti kolech.

„Když si uvědomíte situaci v jaké jsem byl, tak takový výsledek jsem opravdu nečekal,“ řekl po sobotní kvalifikaci Hiroši Aojama. „Odstup na ostatní jezdce není velký ani přede mnou, ale ani za mnou.“

„Všechny možnosti jsou otevřené, ale musíme být realisty. Dnes už jsem byl na limitu, ale po dvou měsících od nehody si myslím, že to není špatný začátek a mám z toho radost,“ uvedl úřadující mistr světa posledního mistrovství čtvrtlitrových motocyklů z roku 2009.

Šéf týmu Daniel Epp, výkon svého jezdce komentoval slovy: „Kvalifikace dopadla lépe než jsme čekali. Nicméně nechceme vkládat velká očekávání do zítřejšího závodu, protože si Hiro ještě nemůže po celý závod tuto rychlost udržet. Ale to není cíl a nikdy pro Indy nebyl. Hiro teď potřebuje čas a až potom uvidíme, co a jak.“

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

20. ledna | Marco Simoncelli by dnes slavil 31 let.
17. ledna | Jonas Folger nebude letos závodit.
15. ledna | Romano Fenati dnes slaví 22 let.
14. ledna | Francesco Bagnaia dnes slaví 21 let.
12. ledna | Maverick Viňales dnes slaví 23 let.