Honda byla díky Stonerovi velmi silná, říká Zeelenberg

Podle šéfa týmu Jorge Lorenza, byla Honda RC212V na zcela jiné úrovni především díky talentu Casey Stonera, který letos vyhrál svůj druhý titul v královské kubatuře MotoGP.
Honda byla díky Stonerovi velmi silná, říká Zeelenberg

Letošní model prototypu Hondy se dle slov Zeelenberga příliš nelišil od toho, jenž závodil v druhé polovině roku 2010, nicméně v rukou Australana se stal obávaným soupeřem pro všechny a to včetně jeho kolegů Daniho Pedrosy a Andrea Doviziosa.

V tovární stáji HRC letos závodili tři jezdci a Stoner své týmové kolegy většinou bez problému porazil. Z celkového počtu sedmnácti Grand Prix roku vyhrál rovných deset a kromě Jerezu (kolize s Valentinem Rossim) nikdy nechyběl na stupních vítězů, což mu stačilo k zisku titulu šampiona MotoGP.

Jorge Lorenzo vidí tři zásadní věci, které přispěly k převaze Hondy. První je velký pokrok, který Honda učinila v druhé polovině loňského roku, druhá je jejich letošní nový systém převodovky a třetí pak angažování Casey Stonera, což je podle Lorenza jezdec, který dokáže jet na limitu za každé situace.

Wilco Zeelenberg k tomu pro Motorcycle News uvedl: „Velkou změnou bylo, když Casey na Hondě nasadil zcela jinou úroveň. Věděli jsme, že Honda učinila výrazný posun loni v Brně, protože Jorge pak říkal ´mayday, mayday´a tlačil na Yamahu, aby také ona učinila krok vpřed.“

„Pro takový postup máme vlastní filozofii a nemůžeme měnit příliš věcí, jinak se dostanete na stejnou loď, jako Ducati. To jsme opravdu nechtěli, takže to teď jednoduše vypadá, že jsme proto neudělali dost. V tomto případě to tak ale není. Motocykl měl stále na to, aby dokázal bojovat o mistrovství, ale je jasné, že Honda byla letos s Caseym silná,“ řekl Zeelenberg pro něhož je Lorenzo a Stoner o krok před ostatními.


10. března | Mladý Francouz musel do svého prvního závodu v MotoGP odstartovat z boxové uličky. odkaz
10. března | Quartararo měl problém hned na startu. odkaz
10. března | Pódium třídy Moto2: odkaz
10. března | Baldassarri velmi těsně udržel Lüthiho za sebou a stává se vítězem GP Kataru třídy Moto2. odkaz
10. března | Jaume Masiá je po nehodě v závodě Moto3 v pořádku. odkaz