Honda myslí na jediné, mistrovský titul MotoGP

Fakt, že Honda nezískala titul od roku 2006 mrzí každého jejich fanouška a nejen je, protože s takovým stavem není spokojeno ani vedení HRC a ti pro nadcházející ročník připravili flotilu továrních RC212V.
Honda myslí na jediné, mistrovský titul MotoGP

Nejsou to dva nebo tři, ale rovné čtyři stroje, které v roce 2011 budou využívat plné tovární podpory japonského výrobce. Po dlouhé době pojede v barvách Repsol Hondy trojice závodníků Dani Pedrosa, Andrea Dovizioso a Casey Stoner. Čtvrtý tovární prototyp je Marca Simoncelliho z týmu San Carlo Honda Gresini. Proč? Protože naposledy vyhrál pro Hondu mistrovský titul Nicky Hayden v roce 2006 a to už je celkem dávno.

Po změnách v obsazení týmů, které přišly koncem letošního roku Honda cítí velkou příležitost, kterou hodlají využít. Posílili svůj tovární tým o Casey Stonera, loni získali několik techniků od Yamahy a co je nejdůležitější, jejich pohonné jednotky jsou velmi výkonné s ohledem na počet ujetých kilometrů.

Nicméně v paddocku převládá názor, že pro Hondu bude podpora čtyř továrních RC212V velmi náročná, aby plně uspokojili požadavky všech jezdců. Casey Stoner ale na takové řeči nedá, protože si je jistý, že Honda s podporou čtyř motocyklů nebude mít sebemenší problém a ke každému z jezdců budou přistupovat férově.

„Co mám možnost vidět, tak máme všichni stejný počet mechaniků a nikomu se nedostává menší péče, takže v tomto směru není nic špatně,“ uvedl Casey Stoner. „V minulosti už to Honda dělala a bylo to fantastické, takže si myslím, že to může být skvělá věc.“

„Každý si rád myslí, že je důležitější nebo něco extra než ti ostatní, ale pokud se každému dostává stejné péče, tak v tom nevidím sebemenší problém a my všichni máme svůj vlastní tým, mechaniky a inženýry, aby si dělali starosti,“ řekl závěrem Australan.