Honda odmítá svůj podíl na odchodu Takahashiho

Takahashi byl jediným japonským jezdcem v MotoGP.
Klepněte pro větší obrázekHonda důrazně popřela, že by jakýmkoliv způsobem odmítla podporovat jediného japonského jezdce Yuki Takahashiho v MotoGP. Reagovala tak na sdělení týmu Scot Racing, který uvedl, že Takahashiho propustili právě z toho důvodu, že jim HRC odmítlo dodat další motory a náhradní součástky.

To, že Honda týmu Scot Racing odmítla dodat potřebný materiál vysvětlila jednoduše tak, že Scot prostě neměl na to rozpočet a chyběly mu tak peníze k zaplacení technické podpory pro Takahashiho. Gábor Talmáci do týmu přivedl silné sponzory, zabezpečil týmu budoucnost a na oplátku získal prototyp MotoGP.

„Rád bych řekl, že jsme připraveni zaplatit za náhradní díly a motory, problém není v rozpočtu,“ řekl mluvčí týmu Scot Racing. „Žádali jsme Hondu, aby podporovali Yukiho po zbytek sezony s motory a náhradními díly. Vysvětlili jsme Hondě náš postoj, potvrdili extra rozpočet pro Yukiho a pokusili se vysvětlit vedení Hondy, aby Yukiho po zbytek sezony podporovali.“

Vedení HRC má na vzniklou situaci zcela opačný pohled, když její viceprezident Shuhei Nakamoto pro Motorcycle News uvedl: „Je to prosté, Honda může dodat motory, podvozek a náhradní díly pokud můžou platit. Taková je situace. Jestliže najdou dalšího sponzora, tak pro Hondu není žádný problém je zásobit vším potřebným materiálem. Co se nás týče, tak pokud naleznou potřebný rozpočet, budeme je zásobovat.“

Jediný, kdo je z celé věci nejvíce smutný je samotný Yuki Takahashi, který rázem přišel o vysněné místo v královské kubatuře a navíc s odůvodněním, které sám popřel, když vedení týmu oznámilo, že jeden z důvodů proč nenastoupil do závodu v Laguně Seca bylo jeho obnovené zranění zad.
17. ledna | Jonas Folger nebude letos závodit.
15. ledna | Romano Fenati dnes slaví 22 let.
14. ledna | Francesco Bagnaia dnes slaví 21 let.
12. ledna | Maverick Viňales dnes slaví 23 let.
10. ledna | Andrea Migno dnes slaví 22 let.