Honda počítá s rivalitou mezi jezdci RC212V

V královské kubatuře světového šampionátu Honda nevyhrála titul od roku 2006. Nicméně v době, kdy prototypy 800ccm zahájí závěrečnou kapitolu své éry v mistrovství světa, má japonský výrobce velkou šanci.
Honda počítá s rivalitou mezi jezdci RC212V

HRC před letošním ročníkem posílila svůj tovární MotoGP tým o dalšího jezdce. Po velmi dlouhé době má opět jeden z týmů královské kubatury tři jezdce a všichni z nich budou usilovat o vítězství v šampionátu, protože Casey Stoner, Dani Pedrosa a Andrea Dovizioso patřili v testech mezi špičku.

Zároveň se k nim přidal Marco Simoncelli, který sice jede v barvách San Carlo Honda Gresini, ale na Hondě s plnou tovární podporou. Čtyři jezdci Hondy jsou v této chvíli velkými favority, ale také stejně velkými rivaly na dráze. Je víc než jisté, že takový Dani Pedrosa si s Casey Stonerem nic nedarují, to samé platí v případě Doviziosa se Simoncellim, ale podle Livia Suppa je zdravá rivalita pro výrobce jenom dobře.

Konkurence mezi jezdci stejného týmu klade na vedení vysoké nároky, ale zároveň posunuje vývoj stále kupředu, což bylo možné sledovat na příkladu Yamahy, která v roce 2008 nasadila v továrním týmu Valentina Rossiho a nově Jorge Lorenza. Výsledkem tohoto vzájemného soupeření, byla nejlepší éra v historii Yamahy.

„Z pohledu všech v garáži je možná lepší mít jasně definovanou jedničku v týmu,“ uvedl pro Motorcycle News Livio Suppo. „Z hlediska výrobce je lepší mít tolik špičkových jezdců, kolik je jen možné. Je to sice komplikované zvládnout, ale při pohledu na výsledky Yamahy z posledních tří let, to bylo zcela neuvěřitelné a nemyslím si, že prezident Yamahy měl těžkou hlavu s tím, že je mezi Valentinem a Jorgem dělící stěna nebo že to jsou velcí rivalové.“

„Rivalita mezi Valentinem a Jorgem byla dobrá pro Yamahu, ale také pro ně samotné a vidíme, že to samé platí v tomto roce pro nás u Hondy,“ pokračoval italský marketingový ředitel, který po velmi výrazném výkonu RC212V v únorových testech tvrdí, že už jenom z toho důvodu je předpověď ohledně možného vítěze velmi komplikovaná.

„V roce 2010 se Hondě postupně dařilo lépe a lépe, což bylo z výsledků jasně znát,“ pokračoval Suppo. „V této chvíli máme kombinaci dobrého motocyklu a dobrých jezdců, takže v tomto směru jsme optimisty. Nicméně Yamaha je tu stále, teď s Jorgem a Spiesem. Oba zvládají velmi dobré časy na kolo.“

„Valentino je Valentino a jejich motorka funguje,“ uvedl Ital na Rossiho adresu. „Tato motorka vyhrála s Caseym tři z posledních šesti závodů uplynulé sezony, takže si myslím, že testy byly šokem kvůli jeho (Rossiho) výsledkům. Tento stroj je jiný ve srovnání s japonskými a jezdec potřebuje čas na přizpůsobení. Valentino má talent, aby to zvládl a já o tom nemám pochyb.“

„Je tam sedm velmi silných závodníků a klíčovým je pro nás fakt, že čtyři jsou od nás. Nicméně je v této chvíli velmi složité cokoliv předpovědět,“ řekl závěrem Livio Suppo, který v minulosti pracoval u italské Ducati. V roce 2009 pak přestoupil k Hondě a netrvalo dlouho a v sedle RC212V je jeho bývalý svěřenec Casey Stoner.

Klepněte pro větší obrázek


10. března | Mladý Francouz musel do svého prvního závodu v MotoGP odstartovat z boxové uličky. odkaz
10. března | Quartararo měl problém hned na startu. odkaz
10. března | Pódium třídy Moto2: odkaz
10. března | Baldassarri velmi těsně udržel Lüthiho za sebou a stává se vítězem GP Kataru třídy Moto2. odkaz
10. března | Jaume Masiá je po nehodě v závodě Moto3 v pořádku. odkaz