Honda připravuje k testu v Mugellu zcela novou tovární RC213V

Casey Stoner a Dani Pedrosa budou při jednodenním testu v Mugellu testovat "zcela nový“ tovární stroj Honda RC213V, uvedl ve svém článku Matthew Birt pro MCN.
Honda připravuje k testu v Mugellu zcela novou tovární RC213V

Jedna motorka by měla během víkendu dorazit na okruh přímo z Japonska. Šéf Hondy, Shuhei Nakamoto, dnes ráno MCN potvrdil, že nový byl navržen s cílem, odstranit problémy, které provází tovární jezdce, Stonera i Pedrosu, po celou sezónu.

Zavedení měkčí zadní pneumatiky Bridgestone v roce 2012, výrazně zlepšila její fungování hned od začátku, ale oproti tomu rychleji odcházejí. Nakamoto dále dodal, že nová RC213V, by měla vyřešit problémy s vibracemi, ale je těžké dělat závěry ze soukromých testů testovacího jezdce, které se odehrály v Suzuce a Motegi.

Klepněte pro větší obrázek

Řekl jsem MCN: „V pondělí budeme mít úplně nový stroj. K dispozici pro oba jezdce bude pouze jeden. Tento stroj dorazí v sobotu. O víkendu nebude čas ho otestovat, ale v pondělí určitě. Vypadá to velice dobře, je zde hodně změn. Je potřeba vše vyzkoušet a následně prodiskutovat s jezdci. Pak uvidíme, jestli jsme se vydali správným směrem nebo zda budou potřeba něco změnit.“

Nakamoto dodal, že motocykl nebude od stávajícího vizuálně nijak moc odlišný, za to pod kapotáží se bude ukrývat něco zcela nového. Dále vyjádřil svoji spokojenost, že tento stroj budou moci v pondělí otestovat na dráze tovární jezdci.

Pokud by test v Mugellu proběhl s velkým úspěchem, nejspíše by pak Stoner a Pedrosa dostali nové motorky už pro nadcházející velkou cenu v USA, Laguna Seca.

Tým HRC dále uvedl, že pro zvýšení výkonosti nové RC213V mají připravený i nový motor. Ten má být silnější a Nakamoto byl optimistický i co se týká zlepšení jízdních vlastností. K tomu dále dodal: „Motor je také nový. Je silnější a doufám, že se zlepší i jízdní vlastnosti, ale mezi testovacím jezdcem a závodním jezdcem jsou rozdíly, protože využívají různé rozsahy otáček. Rozdíl v čase na kolo může být až tři vteřiny.

Klepněte pro větší obrázek

Honda zkoušela nový podvozek se Stonerem během nedávné holandské TT v Assenu. 26-letý Stoner  k tomu dodal: „Šasi v Assenu nebylo úplně něco nového, to byl jen takový nápad a snaha o změnu. Nebyla to velká novinka, která by vyřešila všechny naše problémy. Prostě jsme to vyzkoušeli, ale nedocílili jsme ničeho lepšího, než se standartním šasi. Nebylo lepší ani v zatáčkách ani na rovině, takže můžeme zůstat u toho, co máme. Teď se vydáme jiným směrem.“


18. ledna | Jack Miller dnes slaví 26 let. odkaz
14. ledna | Francesco Bagnaia dnes slaví 24 let. odkaz
12. ledna | Maverick Viňales dnes slaví 26 let. odkaz
6. ledna | Iker Lecuona dnes slaví 21 let. odkaz
12. prosince | Filip Salač dnes slaví 19 let.